До Полтави завітав представник Міністерства культури України

Бути сучасними та інтерактивними – музейних працівників області навчатимуть протягом тижня. Курси підвищення кваліфікації розпочались у краєзнавчому музеї. 

Валентина Вождаєнко, директорка Департаменту культури та туризму ОДА:

– Від сенсорного екрану до цифрування документообігу в музейних закладах. Навіть до тієї самої цифрування бібліотеки. Але, це державна програма, на це є паспортизація, вона робиться конкретно. Тому що насправді, ці амбарні книги, у яких ми ведемо облік музейних експонатів – це вчорашній день.

Навчання мають назву «Сучасні передові технології у музейній справі». В Україні повинні вести електронний обіг музейних експонатів, згідно з Наказом Міністерства культури від 9 вересня 2016 року. Проте, країна до цього досі не готова.

Ігор Ковалишин, представник Міністерства культури України:

– Ми проводили таке функціональне обстеження, збирали інформацію по всіх областях, яка технічна готовність музеїв. Запитували чи є комп`ютер, чи виділена інтернет-лінія, чи взагалі музей веде електронний облік. Можу вам сказати, що ситуація жахлива. Тому що готовність музеїв України до запровадження електронного обліку музейних предметів складає 1%. 

Під час навчання працівники не лише слухатимуть лекції, а й відвідають кращі музеї області. Серед учасників – Оксана Дорошенко. Працює у заповіднику «Більськ». Говорить, – намагаються занурити туристів в атмосферу часів скіфів. 

Оксана Дорошенко, співробітниця заповідника «Більськ»:

– Ми уже починаємо розбудовувати музей під відкритим небом на Барвінковій горі. Там уже встановлена альтанка для відпочинку, кілька скульптур у Скіфському стилі. У подальшому, плануємо зробити підсвітку. Хочемо законсервувати розкопки. Хочемо відтворити скіфські житла, скіфські майстерні. 

Музейні працівники навчатимуться протягом тижня. Потім отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.