На Полтавщині існує велика небезпека зараження людей сказом

За даними Держпродспоживслужби основним джерелом вірусу сказу, як у Полтавській області, так і в Україні загалом, є дика фауна.

Найнебезпечнішою є червона лисиця, на яку припадає майже 38 % всіх випадків сказу серед тварин.

Також досить актуальною проблемою циркуляції сказу в Полтавській області є неконтрольована ситуація з безпритульними тваринами.

З початку року на Полтавщині від укусів тварин постраждало більше 2 тисяч людей, четверта частина з них діти.

Наразі в області немає жодного притулку для безпритульних тварин, а лише два комунальні пункти тимчасової перетримки, які жодним чином не вирішують проблему агресивності та імунного фону таких тварин, оскільки щорічна ревакцинація не проводиться, а після 10-денноїх перетримки їх відпускають на вулицю, де вони формують агресивні зграї.

Контроль за чисельністю, утриманням та перетримкою таких тварин покладений на органи місцевого самоврядування, які повинні забезпечувати контроль даного процесу.

Нагадаємо, що сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.