Російський суд вимагає, щоб Україна виплатила $112 мільйонів компенсації за Укртатнафту

Верховний суд Росії відхилив касаційну скаргу України на рішення про стягнення 112 мільйонів доларів плюс відсотки на користь російської компанії “Татнєфть” через втрату частки в “Укртатнафті”.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на матеріали суду.

Український Мін’юст в оскарженні вказував на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Верховний суд РФ прийшов до висновку, що підстав для перегляду вищезазначених рішень немає.

Нагадаємо:

Як повідомлялося, в грудні 2007 року після втрати оперативного і корпоративного контролю над “Укртатнафтою” в результаті рейдерського захоплення, компанія “Татнєфть” ініціювала розгляд в Міжнародному комерційному арбітражі в Парижі проти держави Україна.

29 липня 2014 року арбітраж виніс рішення на користь російської компанії.

Сумарні претензії “Татнєфті” становили 2,4 млрд доларів. У підсумковому рішенні МКА знизив розмір компенсації до 112 млн доларів плюс відсотки.

29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа залишив в силі два арбітражних рішення, що зобов’язують Україну виплатити ПАТ “Татнєфть” 112 млн доларів компенсації, а також відсотки.

На кінець 2016 року розмір компенсації з урахуванням відсотків досяг 144 млн доларів і “Татнєфть” почала добиватися стягнення активів України в юрисдикціях США, Великобританії і Росії.

З 2016 року аналогічний позов до держави Україна пред’явила Республіка Татарстан, яка на момент захоплення “Укртатнафти” володіла 28,8% підприємства. Початковий розмір затребуваної компенсації – 300 млн доларів, слухання у справі заплановані на початок травня 2018 року.

“Укртатнафта” – найбільший НПЗ в Україні з проектною потужністю 18,6 млн т нафти в рік. На даний момент реальна потужністю оцінюється в 7 млн ​​т, однак завантаження заводу в останні роки не перевищує 2,5 млн т.

У жовтні 2007 року оперативний контроль над “Укртатнафтою” встановила група “Приват”. Переробка нафти в 2017 році становила 2 473 тис. т, що на 12,7% більше, ніж в 2016 р. У 2017 г. “Укртатнафта” отримала рекордний для себе збиток 2,4 млрд грн.

Економічна правда