Поліція “накрила” банду шахраїв, які обдурили 50 людей на понад 700 тисяч гривень

Слідчими Головуправління поліції Полтавщини, спільно зі слідчим підрозділом відділу №1 (Київський район) Полтавського районного управління поліції та оперативниками поліції області, викрито трьох місцевих мешканців, які шляхом обману (з використанням електронно-обчислювальної техніки у фішинговий спосіб) ошукували людей із різних областей України. 

У серпні 2022 року до відділу №1 (Київський підрозділ) Полтавського районного управління поліції надійшла перша заява про заволодіння грошовими коштами потерпілої після розмови із так званим «працівником служби безпеки банку». Поліція розпочала кримінальне провадження.

Проведеним комплексом слідчих дій та оперативних заходів правоохоронці «вийшли на слід» шахрайської схеми, яка привела їх безпосередньо до спільниці злочинної групи. Надалі слідчим вдалося викрити та затримати всіх учасників злочинної схеми.

Сергій Рекун, заступник начальника поліції Полтавщини, зазначив:

«Під час проведення оперативно-розшукових та слідчих дій встановлено, що до злочинної діяльності причетний 29-річний полтавець, який вже раніше мав проблеми із законом, а також дві місцеві мешканки, яким 23 та 25 років. Слідством попередньо встановлено, що впродовж злочинної діяльності фігуранти ошукали 55 громадян із різних областей України на загальну суму в понад 735 тисяч гривень. Усім трьом фігурантам вже повідомлено про підозри та обрано судом запобіжні заходи. Крім того, у ході досудового розслідування вживаються заходи щодо встановлення й інших громадян, які ймовірно стали жертвами цієї групи шахраїв».

За даним фактом підрозділом слідчого управління поліції області, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури, розслідується кримінальне провадження за частинами 2, 3 та 4 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.

У разі визнання вини судом особам загрожує до 8 років позбавлення волі.