На Полтавщині невідомий підстрелив лебедя

Еколог з Полтавщини Максим Макуха повідомив про кричущий випадок варварства по відношенню до лебедя. Він розповів, що приїхав до птахів з приводу однієї проблеми – ліски з дзьобів лебедів, а у ветклініці з’ясували, що є й інша – два кульові поранення в одного з птахів.

В соцмережах зазначають, що птахи – з Полтавського дендропарку.

«Люди пишуть в особисті. Тому вирішив ще раз детально описати вчорашні події.

Мені подзвонили ввечорі, сказали, що побачили, як в одного з лебедів із дзьоба виглядає рибацька волосінь (лєска). Можна було зробити припущення, що птах випадково міг заковтнути втрачену наживку з гачком. Це пряма загроза його життю. Тому ми швидко зв’язалися з полтавською рятувальною службою – викликали водолазів із човном. Вже через 40 хв почали “операцію”. Як назло, почалася злива. Тому мокрі були всі учасники. Це ще ускладнило процесс.

На момент коли ми впіймали обох птахів з дзьобів в них нічого не стирчало. Хоча працівники парку казали що дійсно бачили волосінь раніше. Тому було два варіанти: або птах її виплюнув, або ж проковтнув. Щоб знати напевно, а не гадати, вирішили поїхати в ветклініку і зробити рентген. Рентген міг показати наявність гачків. Добре, що їх не було виявлено. Але ж волосінь, нажаль, на знімку не побачити, тому будемо сподіватися що все таки виплюнув.

І як виявилося, один з птахів має в тілі дві кулі від пневматики (видно на фото), мені це не вкладається в голові. Щоб хтось міг таке зробити. Ветеринар каже що це не загрожує життю, але сам факт варварства…» – написав Максим Макуха.