У Кременчуцькому районі сталося підтоплення: у водосховищі спостерігається високий рівень води

У населених пунктах Градизької громади через високий рівень води у водосховищі відбуваються підтоплення. Про це розповів голова громади Мирослав Носа. За його словами, підтопило, зокрема, поля, городи та інші об’єкти, а рівень води вищий на 60 сантиметрів.

Про це інформує Суспільне Полтава.

“Із Кременчуцького водосховища прямо через поля, які орендує у пайщиків ТОВ “Агро-Сула” вода тече рікою, скільки її витікає за день – виміряти її неможливо”, — розповіла місцева жителька Катерина Яременко.

Поля Катерини Яременко із села Шушвалівка частково затоплені водою.

Якщо з весни ще засіяли, обробили, то зараз уже не змогли зробити міжрядний обробіток, так як дуже велика кількість тут вологи і техніка застрягає, та і рослини уже ж відстають у розвитку, заросли у бур’янах, бо ні техніка, ні людина сюди вже зайти не можуть. Це будуть, звичайно збитки. Не матимемо запланованого врожаю”, — продовжила Катерина Яременко.

Підтоплення почалося близько тижня тому. Найбільше це помітили, окрім Шушвалівки, і у Градизьку, розповів голова громади.

“Десь в районі 60 сантиметрів зайвої води на даний період року. Це, по-перше, катастрофічне руйнування берегів, так як вода прямо на березі знаходиться, прямо миє земельні ділянки людські, гори, межі населених пунктів і так далі. Руйнує дамби кам’яні, бетонні, підтоплює сільськогосподарські угіддя. У нас затопило по Градизьку дві дороги, це самі звичайні дороги, по яких їздять люди. Підтопило городи, підтопило господарські будівлі, які займаються промисловим ловом риби“, — розповів голова Градизької громади Мирослав Носа.

Затоплює і пляж в Градизьку. Вода розмиває берег та доходить майже до городів, а на пісок виносить сміття.

“Десь метрів три від берега повинна бути берегова лінія, а її забрало водою. Вчора легенький шторм. Як тільки він підніметься на добу чи на більше, тоді ця вода наробить великої біди. Якщо дивитися на позавчорашній порив вітру, західний, то вода піднялася майже на метр в затоні. Якби він був до ранку, то вода була б далеко в селищі”, — додав в. о. керівника Градизької водолазно-рятувальної станції Едуард Миса.

“Оця дорога – дамба, це одне-єдине сполучення яке ми можемо (використовувати – ред.). Діти в школу їздять, возять хліб і інші потреби, десь людині виїхати, «швидка» приїде і таке все інше. Але через те, що такий високий рівень води дають у нас останні два роки, дамба руйнується повністю”, — продовжила місцева жителька Катерина Яременко.

“Для червня місяця це аномальний рівень води, зважаючи на те, що закінчився нерестовий період, заради якого, фактично, піднімають воду у водосховищі для того, щоб відбувся нерест”, — продовжив Мирослав Носа.

Про підтоплення в районній військовій адміністрації знають, та причину не називають.

“Ми звернулися до керівництва Кременчуцької ГЕС стосовно можливого зменшення рівня (води – ред.) Ми розуміємо, що в них є технологічні процеси, це не так просто – взяти і знизити рівень, це все відомо, тому ми звернулись з пропозицією розглянути. Якщо це вийде, то рівень води зменшиться і, відповідно, трішки буде менше навантаження на берегоукріплення навколо Кременчуцького водосховища. Плануємо звернутися в черговий раз і до Черкаської області, та установа, яка опікується дамбою і дорогами навколо неї для відповідного ремонту”, — продовжив т.в.о. начальника Кременчуцької РВА Артем Даценко.