На Полтавщині виявили черговий випадок африканської чуми свиней

Свиня загинула у приватному господарстві. У неї виявили вірус африканської чуми.

Про це повідомили у ДСНС Полтавщини 13 червня.

Мертву свиню знайшли 12 червня на території приватного домоволодіння у селі Ватажкове Полтавського району. Фахівці провели дослідження біоматеріалу загиблої тварини та виявили у ньому вірус африканської чуми свиней. 

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна, гострозаразна, вірусна хвороба диких і домашніх свиней всіх порід та віку, яка поширюється дуже швидко і завдає матеріальних збитків. Гинуть близько 100% захворілих свиней.

Вірус АЧС стійкий до широкого діапазону температур, зокрема в глибоко заморожених тушах свиней тривалість виживання сягає 15 років, у копченій ковбасі та шинці – до 5 місяців, заморожування та висушування на нього не діють, тільки нагрівання до високих температур може його вбити. Проте небезпеки для життя та здоров’я людей цей вірус не становить.

Основним резервуаром захворювання є господарства населення та невеликі підсобні свиноферми, де широко застосовують згодовування свиням харчових відходів. Також поширення чуми провокує розширення популяції дикого кабана, звідки вірус може інколи повертатись до свійських свиней та спричинювати нові спалахи.

Найнебезпечнішим  джерелом вірусу АЧС є кров хворих тварин, яка за звичайних (а особливо низьких температур) здатна зберігати велику кількість збудника. Також свині заражаються через корми, воду, предмети догляду, транспортні засоби, забруднені виділеннями хворих тварин, через трупи загиблих та продукти забою інфікованих свиней. Хворобу переносять домашні і дикі тварини, птахи, гризуни та комахи.