На Полтавщині поліція повернула власникам їх викрадені мотоцикли

На Полтавщині з початку року зареєстровано шість випадків незаконних заволодінь мототранспортом. Чотири транспортні засоби поліцейські вже розшукали та повернули власникам. Ще два транспортні засоби перебувають у розшуку. 

Як зазначають поліцейські, досить часто пошук викрадених двоколісних транспортних засобів ускладнюється відсутністю у власників будь-яких реєстраційних документів із серійним позначенням, яке б дозволяло ідентифікувати транспорт. Крім того, досить часто власники залишають двоколісний транспортний засіб із ключами у замку запалення, що спрощує правопорушникам доступ до транспорту та його викрадення.

Також трапляються випадки, коли особи, які перебувають у стані сп’яніння, забувають де й коли вони залишили свої мопеди та скутери.

Тож, щоб убезпечити свої транспортні засоби від викрадення, радимо:

– по можливості обладнайте транспорт охоронною сигналізацією та пристроями проти викрадення;

– виймайте ключі із замка запалення, навіть, якщо залишаєте мототранспорт ненадовго;

– завжди звертайте увагу на людей, які цікавляться вашим транспортним засобом (не виключено, що вони мають намір його викрасти);

– на ніч ставте транспортний засіб у гараж із надійними замками або на стоянку під охороною;

– ніколи не залишайте без нагляду мотоцикл чи скутер у місці, де погане освітлення (за можливості залишайте транспорт там, де є камери відеоспостереження).

Якщо злочинцям все ж таки вдалося заволодіти вашим транспортним засобом – негайно повідомляйте до поліції. Від швидкості повідомлення залежить результат пошуку.

Довідково: За незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою, статтею 289 «Незаконне заволодіння транспортним засобом» Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років, залежно від тяжкості вчиненого злочину.