На Полтавщині розмиває дамбу Кременчуцького водосховища: потрібно знизити рівень води

У понеділок, 17 червня, у Градизьку відбулося виїзне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) Кременчуцького району. На місці розглядалося питання запобігання надзвичайної ситуації, яка може скластись у зв’язку з розмиттям захисної дамби на території Градизької територіальної громади між селами Мозоліївка та Шушвалівка.

Про це сьогодні, 20 червня, на ранковому брифінгу повідомив виконувач обов’язки начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Артем Даценко.

За його словами, за результатами роботи комісії вирішили звернутися до керівництва Кременчуцької ГЕС щодо можливого пониження рівня води у водосховищі, щоб зменшити навантаження на берегоукріплення на берегах Кременчуцького водосховища.

— Крім того, вирішено надіслати запит до директора Черкаського управління захисних масивів Дніпровських водосховищ та департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА, для виділення коштів для берегоукріплення захисної дамби, — пояснив Артем Даценко.

Нагадаємо, на території Градизької громади уже двічі проводилося комісійне обстеження берегової лінії, пов’язане з підвищенням рівня води. Торік на Полтавщині розпочали значні роботи з укріплення берега Кременчуцького водосховища, які включали будівництво захисної дамби. Вона розрахована на підтримання конкретного рівня води, встановленого в проєктних документаціях, однак подальше підняття рівня води загрожує руйнуванням берегової лінії та підтопленням прибережних територій.