Від початку року на Полтавщині потонуло 47 людей
У Полтавській області з початку року потонули 47 людей, повідомила пресслужба Полтавської обласної військової адміністрації. З них п’ятеро – діти. Рятувально-водолазній службі вдалося врятувати 15 людей, зокрема чотирьох дітей.
Понад половина потопельників загинула протягом купального сезону – 29 людей. Вдалося врятувати за цей період п’ятьох, з яких троє – діти.
Найпоширеніша причина нещасних випадків на воді – недотримання правил безпечної поведінки. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.
Перед початком купального сезону в громадах області визначили місця для масового відпочинку населення на водних об’єктах, встановили попереджувальні знаки про заборону купання у невстановлених місцях, створили сезонні рятувальні пости, обстежили дно акваторій пляжів загального користування.
В області офіційно визначено місцевими органами влади 79 місць відпочинку на воді, 36 місць мають у володінні пляжі, з них 17 обладнані відповідно до наказу МВС України «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».
У Полтавському районі визначили 23 місця масового відпочинку, з яких згідно з правилами обладнане одне, встановлений один рятувальний пост.
У Миргородському районі визначили 29 місць масового відпочинку, з яких згідно з правилами обладнано п’ять, встановлено один рятувальний пост.
У Лубенському районі визначили два місця масового відпочинку, з яких згідно з правилами обладнали одне, а також ще одне не визначене стихійне місце масового відпочинку. Встановлені два рятувальні пости.
У Кременчуцькому районі визначили 25 місць масового відпочинку, з яких згідно з правилами обладнали десять. Встановлено 19 рятувальних постів.