У Миргороді та в Полтаві провели “алкогольні рейди”

Серед осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності, 14 продавців закладів торгівлі. За правопорушення, пов’язані з продажем і розпиванням алкоголю, поліція склала 26 адміністративних протоколів.

Зокрема, 2-є продавців полтавських магазинів, які порушили заборону на продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв після 22-ї години, введеної рішенням Міської ради. Як уточнили у відділі ювенальної превенції Главку поліції області, ще 12 адмінпротоколів поліція склала за фактами продажу алкоголю неповнолітнім (ст. 156 КУпАП). 12 порушень, за якими були накладені адміністративні стягнення, пов’язані з розпиванням алкоголю у заборонених місцях (ст. 178 КУпАП). Матеріали перевірок направили на розгляд адміністративних комісій виконавчих органів місцевого самоврядування.  

Нагадаємо, за продаж алкоголю неповнолітнім та у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби санкція ч. 2 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штраф від 1700 до 6800 гривень. Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»). Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.