На початку зими в області очікують спалаху захворювань на грип

Грип наступає. З кожним тижнем в області показники захворюваності ростуть. Найбільше від недуги страждають діти. Лікарі епіцентром спалаху називають кінець осені та лютий. Медики закликають населення вакцинуватися. Мовляв: лише щеплення допоможе запобігти епідемії.

Полтавка Інна Шичкіна – мама двох діток. Доньці 10 років, а сину лише півтора. Жінка розповідає: малеча хворіє часто. Найчастіше дівчинка приносить різні вірусні інфекції зі школи. І тоді хворіє вся родина. Інна розповідає: ще в минулому році чула про щеплення проти грипу. Утім торік його так і не зробили. 

Інна Шичкіна, полтавка

– За календарем ми, можливо, щось десь трішки не встигали, тому що там є свої нюанси, я проти індійських вакцин, але взагалі щеплення всі ми робимо, всі, які вдається нам дістати. 21 сторіччя на вулиці, ми знаємо, наскільки мутують різноманітні хвороби, і основний засіб, який ми можемо зробити, бо часник – це вже так, хіба для якоїсь впевненої бабусі.

У цьому році Інна збирається зробити щеплення усім членам родини. Розповідає: як син Григорій остаточно одужає, займеться цим питанням. Лікар-імунолог Полтавської обласної дитячої лікарні Ольга Бастаногова ділиться: у цьому сезоні очікують медики віруси 4 штамів. 

Ольга Бастаногова, лікар-імунолог Полтавської обласної дитячої лікарні

– Kansas, Brisbane, Phuket і Colorado. Це 4 штами. В аптечній мережі ви можете знайти два види вакцин. Найскладніші ускладення від грипу – це пневмонія, тому вакцинуватися необхідно, особливо тим групам населення, які ведуть активний образ життя, дітям, а також людям поважного віку, можна годуючим матерям.

Спершу, розповідає медик, людина має звернутися до сімейного лікаря. Якщо мова про дитину, то до педіатра, з яким підписана декларація. Спеціаліст огляне пацієнта: послухає, чи немає хрипів у легенях, подивиться горло та обов’язково виміряє температуру тіла. Щоб придбати вакцину, з собою потрібно мати спеціальну термосумку, як ця наприклад. ПОЧ ГРАФ Температура у ній повинна бути від 2 до 8 градусів за Цельсієм. З моменту купівлі та до кінцевого пункту призначення, а  саме медичного закладу, повинно пройти не більше двох годин. КІН ГРАФ

Медики розповідають: захворіти на грип може і вакцинована дитина. Утім, вона захворювання перенесе легше. 

Ольга Бастаногова, лікар-імунолог Полтавської обласної дитячої лікарні

– Очікується два таких піка: це кінець осені, початок зими, а також лютий. Тому ця вакцина працює так: імунітет виробляється близько місяця. Зберігається в організмі цей імунітет десь 6 місяців, тобто на один сезон цієї вакцинації достатньо.

Після самої процедури вакцинований має посидіти пів години під наглядом лікаря. Бо, за словами лікаря-імунолога Полтавської обласної дитячої лікарні Ольги Бастаногової, саме у цей період можливі алергічні реакції. Інна Шичкіна тепер остаточно зрозуміла: щеплення проти грипу зробить обов’язково. Розповідає: на днях піде до педіатра та дізнається про наявні зараз вакцини. Мовляв: краще все таки перестрахуватися. 

Інна Шичкіна, полтавка

– Я, дійсно, задумаланя над тим, що можливо варто зробити цьогоріч щеплення і від грипу, тому що ну дійсно трішки страшнувато. Вже пішла оця хвиля, пішли хвороби і чесно не хочеться, якщо є змога якось перестрахуватися, то чому б і ні.