Місія МВФ покинула Київ без результатів: на Україну чекає дефолт вже в березні?

Місія Міжнародного валютного фонду пробула у Києві до 22 листопада і поїхала з України без результатів. Два головних питання для МВФ – олігарх Ігор Коломойський і незалежність НБУ.

Про це повідмоляє НВ з посиланням на 2 власні джерела. Одне з джерел видання зазначило, що для МВФ неприйнятний будь-який компроміс з колишніми власниками “Приватбанку”.

Будь-який компроміс неприйнятний, бо він підтвердить вплив Коломойського. А якщо він високий, то високий ризик дефолту і відкату реформ. А якщо так, то навіщо такій країні давати грошей, якщо вони з високою ймовірністю не повернуть? Логічно?  – сказало джерело видання.

Також місія МВФ скаржилася, що земельна реформа в Україні не приймається в тому форматі, як було обіцяно. А ще до ринку не допустили іноземців.

“МВФ розуміє, що це ще гірше, ніж мораторій, оскільки є ризик, що за безцінь землі можуть бути скуплені всіма відомими особами. Це не зовсім ринок”, – сказало джерело.

Найбільше місію МВФ “зачепив обман” щодо ринку землі, додало джерело.

Відомий інвестиційний банкір Сергій Фурса вважає, що Україну чекають дуже складні часи, навіть дефолт.

…Ринки бачать, що Зеленський не готовий на конфлікт з Коломойським, навіть коли під загрозою опиняється макроекономічна стабільність України, – зазначив Фурса. – В Україні зараз зростання економіки. Сильна гривня в результаті припливу інвестицій, в тому числі в українські ОВДП. Вартість українського боргу знижується. Картина позитивна. Але все це базується на впевненості інвесторів у тому, що Україна знаходиться у співпраці з МВФ. Тому Україні довіряють і дають гроші. Заберіть цеглинку МВФ і вся конструкція завалиться. А вже з березня Україна має погашати великі зовнішні борги. При наявності програми МВФ не важко вийти на ринки, залучити необхідні ресурси і рефінансувати борг. Без програми МВФ доведеться зносити золоті зуби на Майдан. Правда, як показує практика, українці схильні швидше нести туди шини.