Суд відпустив Шаповалова під домашній арешт

Екс-беркутівцю, якого підозрюють в причетності до вбивства Героя Небесної сотні кременчужанина Сердюка, пом’якшили запобіжний захід.

Київський апеляційний суд сьогодні звільнив з-під варти Віктора Шаповалова, екскомандира роти батальйону міліції особливого призначення “Беркут”, обвинуваченого у перевищенні влади та службових повноважень 18 лютого 2014 року під час протестів на Майдані, що призвело до тяжких наслідків. Про це стало відомо з повідомлення на сторінці Адвокатської дорадчої групи (адвокати сімей Небесної Сотні), пише LB.

“Суд пом’якшив запобіжний захід Шаповалову на нічний домашній арешт (з 22 до 6 ранку), без носіння браслета. На підставі того, що згідно з ч. 5 ст 72 КК (так званий “Закон Савченко”) обвинувачений провів під вартою “9 років” (зарахування “день за два”, згідно з вищенаведеною нормою) з 10 років, тобто максимально можливого терміну позбавлення волі, передбаченого для злочинів, в яких звинувачується Шаповалов”, – йдеться в повідомленні.

Шаповалову інкримінують перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки – побиття і вбивства трьох осіб. Всі троє загиблих померли від вогнепальних поранень. Володимир Кіщук (Димер, Київська область) – отримав вогнепальне поранення в голову. Киянин Сергій Шаповал – в ділянку грудей, живота, передпліччя, наскрізні поранення в печінці. Кременчужанин Ігор Сердюк був поранений в ділянку носа (згідно з висновками експертизи в обвинувальному акті, озвученому на попередніх засіданнях).

Ігор Сердюк – кременчужанин,  підприємець; активіст Євромайдану; прапороносець 9-ї Сотні Самооборони Майдану. Загинув під час протистояння на Євромайдані. Член ВО «Свобода». Герой України.