Предстоятель ПЦУ Епіфаній у Полтаві вручив премії Паїсія Величковського

Предстоятель ПЦУ приїздив до Полтави з дводенним візитом, 27-28 листопада. За ці дні Епіфаній очолив святкові богослужіння в Свято-Успенському кафедральному соборі та вручив єпархіальні премії. Про це повідомляє “Зміст”.

У номінації «Література» переміг краєзнавець та літератор Іван Дудник, який дослідив маловідомі факти з життя та творчості Тараса Шевченка.

Переможець у номінації «Мистецтво» – різьбяр Юрій Панкевич. Чоловік займається виготовленням іконостасів та оздоблює ікони, а також є співавтором іконостасу дзвіниці Свято-Успенського собору та Покровської церкви. Лавреатом у номінації також став художник Віктор Узбек, який є автором нагрудних знаків «Преподобний Паїсій Величковський».

У номінації «Наука» переміг дослідник козацької України та професор педагогічного університету Ігор Сердюк.

Лавреатом «Духовного відродження» став доктор богослов’я, протоієрей Богдан Гринів. Він є настоятелем парафії Православної Церкви України усіх Святих у Миргороді, а священнослужителем став 40 років тому.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній зазначив, що зовсім скоро в Україні відзначатимуть річницю визнання автокефалії церкви:

«Якщо ми згадаємо минулий рік, то тоді говорили про майбутнє нашої єдиної Помісної Православної церкви України. І ніхто на той час не міг дати чіткої відповіді – чи об’єднаємось ми, чи будемо мати єдину Помісну Православну церкву. Господь почув наші прохання і дав нам великий дар – визнання нашого автокефального статусу з боку Вселенського Патріарха, який вручив ПЦУ Томос про автокефалію».

У межах свого візиту Предстоятель ПЦУ мав зустріч з головою ОДА Олегом Синєгубовим. Під час зустрічі говорили про пріоритетні напрямки щодо культурного та духовного розвитку Полтавщини.