В Полтаві з нового року на маршрут вийде 11 нових автобусів

11 автобусів, які міська влада купила за 23 млн 760 млн грн для КП «Полатваелектроавтотранс», презентували сьогодні. 

Загалом на автобуси виділили 25 мільйонів гривень, але завдяки торгам вдалося зекономити півтора мільйони гривень.

На маршрути автобуси повинні вийти через місяць. Зараз їх ставлять на облік та шукають водіїв, адже  на комунальному підприємстві досі дефіцит кадрів. За три місяці знайшли тільки двох водіїів. Про це розповів Олексій Чепурко, заступник полтавського міського голови з питань ЖКГ. Тому попердньо разом з головами фракцій прийняли рішення про підвищення заробітної плати для водіїв тролейбусів та автобусів на 30-40% (12-16 тисяч гривень). 

А от щодо маршрутів, де курсуватиме новий транспорт, їх ще узгоджують.

– Зараз ми розглядаємо ті маршрути, на яких колись здійснювало перевезення «Полатваелектроавтотранс». Закриватимемо ті маршрути, де немає громадського транспорту. Наприклад, в нас серйозна проблема по мікрорайону «Огнівка», де немає тролейбусів, а зараз – і пільгового автобусу. Розглядаємо також варіанти Малобудищанського заводу, Лісок, тобто всі ті маршрути, де колись здійснювали перевезення комунальними атвобусами, але після початку антитерористичної операції транспорт забрали, – говорить Олексій Чепурко.

Кілька автобусів, імовірно чотири, відправлять на старі маршрути, щоб поліпшити якість обслуговування. 

Нові автобуси облаштовані вогнегасниками, медичною аптечкою та пандусами для людей з інвалідністю, щоправда, ручними, їх самостійно відкидає водій. – Автобуси мають теплі салони, кондиціонери для водіїв, розраховані на 18 посадкових місць. Ще чотири крісла – відкидні, ззаду розраховане місце для дитячих та інвалідних візочків, – розповів Сергій Брюханов, водій автобусу «Полтаваелектроавтотранс».