На Полтавщині викрили підпільний НПЗ

На Полтавщині викрили протиправну діяльність осіб, пов’язану з виробництвом і реалізацією паливно-мастильних матеріалів із незаконно видобутої сировини.

Як повідомили на офіційному сайті прокуратури Полтавської області, за версією слідства, на території Полтавщини група осіб організувала виготовлення бензину та дизельного пального. З метою ухилення від сплати акцизного податку при документальному оформленні виготовлених паливно-мастильних матеріалів вони використовували код товарної класифікації, який не відповідає виробленому товару.

Реалізовували підакцизну продукцію у вигляді суміші ациклічних, парафінових вуглеводнів та абсорбенту підприємствам реального сектору економіки, а також через мережі автозаправних станцій. Щомісячний обсяг становив майже 2 тис. тонн.

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем виготовлення, зберігання і реалізації нафтопродуктів вилучили фінансово-господарські документи підприємств, які ймовірно були залучені в незаконній діяльності, чорнові записи, носії інформації та майже пів мільйона літрів незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів.

Слідчі дії тривають у межах розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 366 (підроблення офіційних документів), ч. 1 ст. 204 (незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також збут незаконно виготовлених підакцизних товарів), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 (пособництво в умисному ухиленні від сплати податків) Кримінального кодексу України.