У кременчуцького школяра виявили туберкульоз

Обстежуються однокласники дитини і персонал школи, повідомляє “Кременчуцький телеграф”.

Керівник Кременчуцького міського відділу охорони здоров’я Максим Середа підтвердив, що у одного з кременчуцьких школярів підозрюють туберкульоз. Діагноз неостаточний, лабораторними дослідженнями він ще не підтверджений.

Міський епідеміолог Лариса Коровіна деталізувала ситуацію. Дійсно, у одного з кременчуцьких школярів є підозра на туберкульоз. Дитину обстежують за наполяганням сімейного лікаря. Батько школяра привів його укладати декларацію з сімейним лікарем. Лікар оглянув свого майбутнього пацієнта, послухав і виписав направлення до фтизіатрів і на флюорографію.

Як пояснив медик, його насторожили певні шуми в легенях і він вирішив, що дитину необхідно додатково обстежити. Школяра обстежили. За даними лабораторних досліджень, в даний момент він не є бактеріовидільником – не виділяє бактерію. Для встановлення остаточного діагнозу необхідно ще провести генетичні тести. Поки їх результату немає, діагноз «туберкульоз» є попередніми.

У близькому оточенні школяра хворих на туберкульоз не виявили. У школі, де вчиться дитина, провели необхідні протиепідемічні заходи. На даному етапі медики перевірили, чи всі однокласники хворого учня своєчасно пройшли флюорографію. Також перевірили персонал школи. Тих, до кого виникли питання, направили на повторну перевірку і на флюорографію. В даний час немає інформації про те, що у когось виявився позитивний результат аналізів. Джерело можливого інфікування школяра поки не встановлено.