Автогаз не подорожчає: Рада не підтримала ініціативи Кременчуцького НПЗ

Сьогодні, 18 грудня, Верховна Рада проголосувала за законопроект №2317, який стосується адміністрування акцизного податку.

За зміни до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України проголосували в другому читанні і в цілому 316 депутатів.

Під час обговорення поправок, була повторно відхилена поправка Ольги Василевської-Смаглюк. Депутат пропонувала ввести єдину ставку акцизного податку на скраплений газ і бензин на рівні 139,5 за 1000 л. Цю поправку підтримало 66 депутатів при необхідних 226.

Виправлення, запропонована екс-журналісткою каналу 1 + 1 Василевської-Смаглюк, передбачала зниження ставки акцизу на бензин з поточних 213,5 євро за 1000 л до 139,5 євро і підвищення на автогаз – з 52 євро до 139,5 євро за 1000 л . Її безуспішно намагалися проголосувати ще 12 грудня.

Як писав “Новинар Полтавщини”, ініціатором перегляду ставок виступала “Укртатнафта” (Кременчуцький НПЗ). Компанія виступила з ініціативою в червні 2018 року. Тоді пропонувалося встановити єдину ставку акцизу на бензин і ДП на рівні 164 євро / тис. л, а на ЗВГ – $ 87 / тис. л. У компанії вважають, що це дозволило б усунути перекіс у структурі споживання моторного палива в сторону скрапленого газу, а Кременчуцькому НПЗ наростити обсяги переробки. У вересні цього року глава компанії Павло Овчаренко в інтерв’ю enkorr підтвердив плани домагатися переглядів ставок акцизу