Суд забрав права у екс-начальника районної поліції на Полтавщині

Київський районний суд Полтави оштрафував та позбавив права керування автомобілем на 1 рік начальника Диканського відділу поліції Володимира Реку. 21 вересня у Полтаві син народного депутата 8-го скликання Андрія Реки Володимир сів п’яним за кермо та скоїв ДТП, саме за це й отримав покарання. Про це пише “Полтавщина”.

23 вересня Володимира Реку звільнили з посади начальника Диканського відділу поліції. За словами керівника поліції Полтавщини Андрія Замахіна, упродовж двох днів було проведено службове розслідування та за його результатами підписаний наказ про звільнення.

Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, 21 вересня, близько 10:00, Володимир Река їхав за кермом автомобіля Nissan Leaf по вулиці Маршала Бірюзова в напрямку вулиці Петра Юрченка у Полтаві. На регульованому перехресті вулиць Маршала Бірюзова та Квітки Цісик він порушив правила дорожнього руху та врізався у автомобіль Chevrolet Aveo.

Володимир Река керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Згідно з законодавством, огляд на стан алкогольного сп’яніння водія проводився того ж дня в Полтавському обласному нарко-диспансері.

На судове засідання Володимир Река не з’явився. Його захисник Олександр Ковжога заявив клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку з перебуванням Реки на лікарняному, але підтверджувальних документів не надав.

Суддя Володимир Шиян все ж розглянув справу за відсутності адмінпритягуваного. Він аргументував це тим, що справа до суду надійшла ще 26 вересня та неодноразово призначалася до розгляду, але слухання весь час відкладалося у зв’язку з подачею Реки та його захисника клопотань про відкладення розгляду справи. Тому суддя розцінив чергову неявку Реки в суд як зловживання процесуальними правами.

Під час судового засідання захисник Володимира Реки адвокат Олександр Ковжога, щоб спростувати вину свого підзахисного, надав копію висновку експерта виданого поліклінічним відділенням КНП «Диканська лікарня планового лікування» Диканської районної ради. Згідно з цим висновком, того дня Володимир Река перебував за кермом тверезий та ознак сп’яніння не мав.

Сумнівні висновки експертів

Зазначимо, що довідку про тверезий стан Володимира Реки надала Диканська лікарня, а сам Река працював начальником саме Диканського відділу поліції. Крім того, у суді адвокат Ковжога надав копію висновку експерта, згідно з яким в даній дорожній ситуації Володимир Река в умовах даної пригоди з моменту виникнення йому небезпеки для руху не мав технічної можливості шляхом екстреного гальмування уникнути зіткнення з автомобілем Chevrolet Aveo. Тобто, в даній дорожній ситуації Володимир Река не мав можливості уникнути зіткнення.

Під час засіданні суд дослідив відеозаписи з камери, що встановлена на перехресті вулиць Маршала Бірюзова та Квітки Цісик. На відео зафіксовано момент ДТП — автомобіль Chevrolet Aveo зупиняється перед перехрестям на червоний сигнал світлофору. За ним на значній відстані рухається Nissan Leaf та врізається в Chevrolet Aveo, який в цей момент не рухається.

Відеозапис з нагрудної камери інспектора поліції зафіксував, що під час спілкування з інспекторами поліції у Володимира Реки виявлено явні ознаки алкогольного сп’яніння. Саме тому йому запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці або у медичному закладі. На відео зафіксовано, що винуватець ДТП погоджується пройти огляд в полтавському наркодиспансері

Враховуючи все вищезгадане, суддя критично оцінив надану захисником Ковжогою копію висновку експерта, адже зокрема вказане дослідження проводилось не за постановою суду, а за зверненням адвоката Ковжоги.

Крім того, суд вважає, що наданий висновок експерта Диканської лікарні про тверезий стан водія в момент ДТП повністю не відповідає обставинам справи. Час складення висновку в Диканці зазначений — 12:55, а протокол про ДТП правоохоронці склали о 12:50 у Полтаві. Тому суд оцінив такий доказ критично — як спосіб уникнення Рекою адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення.

Суддя Володимир Шиян визнав винним Володимира Реку, призначив йому штраф (10200 грн) та позбавив права керування транспортними засобами на один рік.