На Полтавщині засудили маніяка, який зґвалтував 6 жінок та неповнолітню дівчину

Крюківський райсуд Кременчука виніс вирок 33-річному мешканцю Семенівського району Анатолію Лошику, який у 2008-2015 роках зґвалтував 6 жінок та одну неповнолітню дівчину. Двох з них він ще й пограбував. 23 травня колегія суддів у складі Діани Зоріної, Сергія Сьорі та Василя Хіневича засудили його до 12 років ув’язнення. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, у лютому 2016 року поліція затримала 31-річного сім’янина з двома дітьми. Його підозрювали у серійних зґвалтуваннях. Підставою для відкриття провадження стала заява 20-річної потерпілої. Поліція пов’язала цей випадок із іншими і не помилилася.

Пізніше стало відоме ім’я підозрюваного — Анатолій Лошик, уродженець села Єгорівка Семенівського району. Його взяли під варту, а потім відпустили під заставу. За сім місяців справу передали до суду.

На підставі зібраних доказів, судово-медичних досліджень, імунологічних, молекулярно-генетичних та інших експертиз правоохоронці довели його причетність до 7 зґвалтувань, одне з яких — щодо неповнолітньої дівчини. Двох жертв ґвалтівник ще й пограбував. Події відбувалися упродовж 2008-2015 років на території Семенівського та Глобинського районів. Зазначимо, що у реєстрі судових рішень мова йде про зґвалтування двох неповнолітніх. На той час їм було 13 та 15 років. Прокуратура ж повідомляє про одне.

Згідно з матеріалами справи, перший випадок стався 22 серпня 2008 року в селі Тарасівка Семенівського району. О пів на першу ночі Анатолій Лошик помітив на вулиці дівчину (на той час вона не досягла повноліття). Він наздогнав її, обхопив а шию, закрив рота та потягнув обабіч дороги, де й зґвалтував.

Другий епізод був 17 січня 2013-го в селищі Семенівка. Близько 22:40 чоловік помітив на вулиці неповнолітню, яка йшла з прогулянки додому. Коли вони порівнялися, то Лошик підбіг до дівчини і штовхнув так, що вона впала. Після цього він почав її душити, супроводжуючи усе погрозами. Далі відвів потерпілу за 30 метрів від дороги і зґвалтував.

На третю жертву він натрапив за рік — 25 травня 2014-го. Близько 2-ї ночі на автодорозі Семенівка — Паніванівка Анатолій Лошик помітив жінку. Він її наздогнав, схопив за шию та руки і потягнув у кущі. Там побив та зґвалтував.

Четверту жертву Анатолій Лошик обрав 8 серпня 2014 року. О пів на п’яту ранку в селищі Семенівка на вулиці він звернув увагу на жінку. Чоловік її наздогнав, схопив за шию, звалив на землю та почав душити, закриваючи рота. Потерпілу він відтягнув у кущі та зґвалтував.

П’ятий випадок був 22 березня 2015 року — також у Семенівці. Близько 5-ї ранку на автомобільному мості Анатолій Лошик побачив жінку. Чоловік її наздогнав, схопив рукою за шию, закрив рота та придушив. Далі відтягнув під міст і там зґвалтував.

Шостий епізод стався за три місяці — 17 червня 2015 року. Близько 03:45 у місті Глобине Анатолій Лошик помітив біля вокзалу жінку, яка йшла з роботи додому. Він почав переслідувати, наздогнав, схопив за шию, закрив рота і наказав не кричати, пригрозивши вбити. Цю жінку він також відвів у кущі та зґвалтував. Після наказав зняти з пальця золоту каблучку та забрав її.

Останнє сьоме зґвалтування сталося 3 лютого 2016 року — також у Глобиному. Близько 5:20 Анатолій Лошик з салону свого автомобіля помітив дівчину, яка назустріч. Машину він залишив і пішки наздогнав жертву. Її він також схопив за шию, закрив рота, повалив на асфальт обличчям донизу та почав душити, наказавши не кричати. Далі він відвів її у кювет за 100 метрів від місця нападу і там зґвалтував. Після цього витягнув з кишені куртки дівчини 30 грн та пішов.

За словами начальника відділу прокуратури Полтавської області Володимира Спірідонова, обвинувачений має сім’ю і раніше до кримінальної відповідальності не притягувався.

Заслухавши усі матеріали справи, колегія суддів визнала Анатолія Лошика винним за трьома статтями:

  • ч. ч. 1, 2 ст. 152 ККУ (зґвалтування, вчинене повторно);
  • ч. 3 ст. 152 ККУ (зґвалтування неповнолітньої);
  • ч. ч. 1, 2 ст. 186 ККУ (грабіж, вчинений повторно).

За сукупністю злочинів чоловіка засудили до 12 років ув’язнення. Вирок суду поки не набув законної сили. Він набере чинності за 30 днів після проголошення, якщо сторони не подадуть скарги до Апеляційного суду Полтавської області.

Полтавщина