Суд над рестораторкою Саєнко: слідча хотіла тихцем закрити справу

У Полтаві триває розгляд судової справи над власницею ресторанів 35-річною Наталею Саєнко, яка в листопаді минулого року на вулиці Соборності збила 14-річного велосипедиста Артема Левченко . Травми виявилися несумісними з життям – через два місяці, не приходячи до тями, підліток помер.

Справу Саєнко веде суддя Жовтневого районного суду Полтави Анатолій Савченко. На думку сторони потерпілих, а також активістів, які беруть участь у відкритому процесі в якості спостерігачів, не тільки він, а й слідчі Головного управління Нацполіції в Полтавській області всіляко намагаються вигородити підозрювану, пишуть “Факти”.

Так, наприклад, 18 грудня суддя прийняв рішення повернути власниці Mercedes, що фігурує в кримінальному провадженні як речовий доказ.

А 23 грудня суддя Наталія Тимошенко розглядала скаргу потерпілих на дії слідчого ГУ НП Євгенії Кожемякіної, яка ще 13 листопада закрила кримінальне провадження, порушене в рамках цієї справи відносно Саєнко по ч.1 ст. 135 КК України. За явне залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена ​​можливості вжити заходів до самозбереження закон передбачає обмеження волі строком на два роки або позбавлення волі на той самий строк.

Адвокат сім’ї Левченків Дмитро Семеха підкреслював, що його підзахисні не були повідомлені про закриття цього виробництва, по-перше, а, по-друге, для його закриття немає підстав. Оскільки підсудна, як вже встановлено, не те, що не підійшла до збитого хлопчика, але навіть не викликала «швидку» і не убезпечила місця події, щоб на потерпілого не наїхали інші машини. Замість цього вона дзвонила рідним і близьким, повідомляючи про те, що потрапила в аварію.

Слідча Кожем’якіна стверджує, що в діях Саєнко відсутній склад злочину, оскільки, мовляв, вона не має спеціальної медичної освіти, тому не могла правильно надати допомогу потерпілому. І що смерть Артема, враховуючи тяжкість травм, все одно настала б. Це було неминуче, незалежно від того, надала б Саєнко йому допомогу чи ні.

Такий аргумент найбільше обурив не тільки потерпілу сторону, але і полтавців, що стежать за процесом.

Суддя оголосила перерву в засіданні до 9 січня.