Американець переїхав із США в полтавське село заради свого хобі

У селі Крячківка Полтавської області ось уже 10 років живе американська сім’я – етнічний українець Юрко Фединський народився за океаном, а коли приїхав на історичну батьківщину – закохався в неї і залишився в українському селі. Про це йдеться у сюжеті, що вийшов на ТК “Україна”.

Крім коханої Наталі у нього ще одна любов – бандура. Журналісти “Сьогодні” познайомилися з незвичайною родиною.

У селі Крячківка чи не всі хати схожі одна на одну, асфальт – впереміш із брудом, а в селі живуть не більше трьох сотень людей.

Тут усі знають, в якому будинку живе американець – Юрій Фединський. Він завжди радий гостям, тому і знімальну групу “Сьогодні” відразу запрошує в святая святих – свою майстерню.

“Тут був сарай. Тут були ковзани, корови, кури, напевно. Ми доопрацювали, зламали ці стіни дві, трошки допрацювали підлогу, піч зробили”, – показує майстерню Юрій Фединський.

Тут пахне деревом, на стінах торбани і кобзи – наполовину готові і ті, над якими робота тільки розпочата. Національні музичні інструменти – справжня любов чоловіка з Північної Кароліни.

“Село – це ідеальні умови для майстерні, для бази, для тренування. Я тут можу провести півроку. Сиджу дома, табори, фестивалі, проводжу час з учнями. Самі майструють свої інструменти. І потім півроку – за кордоном, кобзарюю. Канада, США, Європа”, – розповідає Юрій Фединський.

Вирізати українські кобзи охоче приїжджають іноземці. Так, канадець Бенджамін Чорку вже місяць гостює у Юрія в Полтавській області. Журналістам “Сьогодні” зізнається: українські інструменти – унікальні.

“Мене заворожує музика. Я вперше в Україні і вчуся робити бандури! Це захоплююче! Свою обов’язково заберу до Онтаріо і навіть хочу гастролювати з нею, пізнавати українську музику і культуру!” – не приховує емоцій учень Юрія Фединського Бенджамін Чорку.

Юрій народився в сім’ї українських емігрантів. Українське коріння – бабуся і дідусь по материнській лінії. В кінці 1940-х років вони змушені були тікати від радянської влади. Спочатку – в Австрію, Канаду. І, врешті-решт, – до США.

“Це бабуся Наталія – твоя прабабуся. Мама, прабабуся Христина і дід Юрко”, – показує фотографію рідних своїй дитині Юрій Фединський.

Ще в дитинстві в сім’ї Юрія звучали українська мова та пісні. Але коли вирішив приїхати в Україну – рідні його спочатку відмовляли. Але тут американець закохався в полтавку Марію. Разом народили чотирьох дітей, разом переїхали в село.

“Юрій хотів більше досліджувати кобзарство, знати традиції, а в цьому селі живуть бабусі, співають ті старовинні пісні. Він хотів бачити, як люди живуть, відчувати це все”, – розповідає дружина Юрія – Марія.

І тепер українсько-американська сім’я – справжня симфонія, яка звучить різдвяними піснями англійською під акомпанемент українських музичних інструментів.

А зимові свята для сім’ї – улюблені. Тут колядують, щедрують і вміють радіти життю, незалежно від паспорта і громадянства.