Міноборони веде переговори з “Укртатнафтою” про купівлю пального на півмільярда гривень

Міністерство оборони проводить переговорну процедуру закупівлі дизельного палива арктичної марки (ДП-Арк-Євро5-В0)на загальну суму 514,2 млн грн. Інформація розміщена у системі електронних закупівель ProZorro.

Наразі триває кваліфікація переможця. Закупівля розбита на 9 лотів (за різними місцями доставик товару), у 8 із них взяло участь лише ПАТ «Укртатнафта». Міноборони купує паливо з умовою доставки на свої військові частини і з відстрочкою платежу 30 днів.

Переговорна процедура (на відміну від торгів) передбачає, що переможцем може бути визнаний і єдиний учасник закупівлі. По одному із лотів конкуренцію Кременчуцькому НПЗ склало АТ «Укргазвидобування», яке з кінця 2019 р налагодило випуск арктичного дизпалива на Шебелинському заводі. Обидва підприємства запропонували однакову ціну 25 084 грн за тонну, проте Міноборони має намір оголосити переможцем «Укртатнафту».

Поки що Кременчуцький НПЗ не має жодного укладеного контракту з Міноборони, хоча відновила участь у тендерах влітку 2019 року.