Чиновників ОДА та мерії Полтави підозрюють у розкраданні мільйонів на ремонтах і будівництві

Правоохоронці проводить розслідування у справі про ремонти обласних і міських об’єктів протягом 2017-2019 років. Підрядні організації за завищеними цінами розраховувалися з фіктивними фірмами і привласнювали конвертовані кошти. Про це пише «Полтавщина».

Правоохоронці підозрюють, що чиновники управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва виконкому Полтавської міськради і департаменту будівництва Полтавської ОДА змовилися з посадовими особами пов’язаними між собою ТОВ «СК «Енергосфера» і ТОВ «Технобуд-Україна».

Надалі вони закупили будматеріали за штучно завищеними цінами у фірм, які мають ознаки фіктивності та є міжрегіональними конвертцентрами.

Йдеться про наступні об’єкти господарювання: ТОВ «Френттерон», ТОВ «ТОП Трейд Траст Компані», ТОВ «Велкан», ТОВ «Релібел Компані», ТОВ «Промлагода», ТОВ «еліменти Компані», ТОВ «Картсан», ТОВ «Білдінг індастріс», ТОВ «Карлас ком’юніті », ТОВ «Транс Сервіс +», ТОВ «Крафт Інвест Груп», ТОВ «ПСК Бізон», ТОВ «Граніт Інвест Компані», ТОВ «Систем Інжиніринг», ТОВ «Хайтбуд».

Після розрахунків посадові особи конвертували кошти в готівку і привласнювали їх. У постанові суду зазначено перелік окремих будівельних об’єктів, серед яких капремонт приміщень блоку конференц-залів, будівництво центру надання адміністративних послуг, благоустрій міської зони відпочинку № 3, реконструкція головного корпусу КУ «Третя міська клінічна лікарня», а також реконструкція відділень КП «Дитяча міська клінічна лікарня”.

Суддя дозволив правоохоронцям вилучити проектно-кошторисну документацію і листування державних органів з ТОВ «СК «Енергосфера», ТОВ «Технобуд-Україна», ТОВ «Техно Холдинг», ТОВ «СК «СВ Груп», ТОВ «СК «Грін Хаус» за період 2017 -2019 роки. Слідство також отримало право на вилучення інформації про вартість і розрахунки за виконані роботи.

Крім того, Київський райсуд Полтави дозволив провести обшуки в управлінні житлово-комунального господарства Полтавського міськвиконкому.

Згідно інформації з порталу публічних фінансів Е-data, протягом 2017-2019 років департамент будівництва ОДА, управління капбудівництва, ЖКГ та освіти міськвиконкому перерахувало ТОВ «СК« Енергосфері», ТОВ «Технобуд-Україна», ТОВ «Техно Холдинг» майже 118 млн гривень.