Грип добрався до Полтави

З початку року у Полтаві лабораторно підтверджено 5 випадків захворювань на грип у трьох дорослих та двох дітей. Лабораторно діагностують грип типу А та типу В.

Зважаючи на це, лікарі звертаються з проханням бути насторожі і не зволікати із консультацією лікаря, якщо відчули перші симптоми захворювання.

– Амбулаторії забезпечені експрес-тестами. Медики готові, єдине прохання до людей – не зволікайте, обов`язково зв`яжіться зі своїм сімейним лікарем, щоб вам поставили правильний діагноз, виключили чи навпаки підтвердили, що це грип і одразу надали необхідну допомогу. Визначальну роль відіграватиме час, наскільки швидко розпочато правильне лікування грипу, – зазначила заступник начальника управління охорони здоров`я Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Вікторія Лоза.

Медики закликають не займатися самолікуванням і не скуповувати ліки. Велика їх кількість або висока вартість не гарантують, що ці препарати допоможуть вам у лікуванні. По-перше, чималий відсоток ліків не мають доведеної ефективності, по-друге, лікування грипу має свої особливості, тому надзвичайно важливо поставити правильний діагноз, а зробити це може лише лікар.