Головко купує Коломацьку ОТГ

Коломацька ОТГ є прикладом того, як колишня влада під видом розвитку місцевого самоврядування створювала штучні громади для обслуговування власних потреб, а сьогодні намагається зірвати реформу децентралізації. Саме такий висновок напрошується, якщо ретельно проаналізувати сутність конфлікту між Коломацькою ОТГ та ОДА, а також позиції цих сторін.

В чому полягає причина конфлікту між Коломацькою ОТГ та новим керівництвом області в особі О.Синєгубова?

Керівник Коломацької ОТГ категорично вимагає від нового очільника області, щоб окрему ОТГ було сформовано із центром у Коломацькому на базі Коломацької, Степненської, Василівської сільських рад Полтавського району, а також Старицьківської сільської ради Машівського району. Натомість позиція ОДА полягає у тому, що таке об’єднання не буде відповідати критеріям спроможності, які до громад що створюються пред’являють Кабмін та Мінрегіон. Тобто у разі саме такого формату об’єднання, на території громади будуть відсутні необхідні медичні, освітні та адміністративні установи, які б могли надавати місцевому населенню достатній рівень якісних послуг. До того ж, в такої громади буде вразливе фінансово-економічне становище, адже достатньої кількості виробничих потужностей, які могли б компенсувати нестабільні надходження від рентних платежів (які сьогодні є, а завтра можуть не бути) на території не існує. Ані ОДА, ані Кабмін не зацікавлені у появі проблемних ОТГ, які разом із своїми боргами та соціально-економічними негараздами повиснуть на шиї у нової влади та бюджету.

За словами представників ОДА, навіть якщо закрити очі на невідповідність Коломацької ОТГ критеріям спроможності, таке об’єднання буде заветоване Кабміном, який має остаточне слово при розгляді Перспективних планів формування територій громад та який формує нову карту адміністративно-політичного устрою України. Для дотримання формальних критеріїв спроможності, які буде підтримано Кабміном і ВРУ, ОДА пропонує включити Коломацьку ОТГ до складу більш формально спроможної Новоселівської ОТГ, а Старицьківську сільську раду залишити в Машівському районі.

Таке бачення виглядає цілком раціональним, але воно не враховує попередню історію формування Коломацької ОТГ та усі наявні «підводні каміння». Справа у тому, що конфлікт навколо Коломацької ОТГ виник ще задовго до появи  О.Синєгубова на чолі Полтавської області і цей конфлікт, насправді, немає жодного відношення до інтересів самоврядування.

Давайте пригадаємо як все починалося…

Вперше, про появу Коломацької ОТГ громадськість Полтавщини дізналася біля трьох років тому, після того як тодішній голова Полтавської ОДА В.Головко заблокував створення насправді спроможної і самодостатньої Степнянської ОТГ. Тоді в хід було пущено не лише адмінресурс, але й правоохоронну систему, яка боролася із братами Бубликами, які вступили на боці громади Степного. ЗМІ достатньо багато часу приділили висвітленню цього протистояння.

Саме тоді з подачі тодішнього керівництва області, в медійному полі з’явилася персона людини із красномовним прізвищем Почечун (тобто «геморой» у перекладі із давно-слов’янської), який із звичайного «смотрящєго» за маєтком та бізнесом Головка у Коломацькому перетворився на «красу і гордість» самоврядування Полтавщини.

Є.Почечун ніколи не заперечував що є креатурою В.Головка і що відстоює виключно його особисті інтереси. На минулих виборах до Верховної Ради він був довіреною особою та головним агітатором кандидата В.Головка в депутати по 145 мажоритарному округу (куди входить Коломацька ОТГ).

Агітка Є.Почечуна на підтримку В.Головка на виборах до Верховної Ради

Ну й звичайно, розуміння ситуації буде неповним, якщо не врахувати той факт, що на території Коломацької ОТГ розташовано особистий маєток В.Головка, його свердловини та асфальтно-бетонний завод.

Маєток В.Головка із навколишніми лісними угіддями (за матеріалами аерофотозйомки)

Здавалося б, навіщо Головку своя окрема ОТГ, разом з усім її
«почечуном»?…

По-перше, після завершення децентралізації саме на рівні ОТГ буде зосереджено реальну владу та гроші (субвенції та податкові платежі). Замість того щоб увесь час платити із власної кишені, саме на ОТГ можна повісити видатки щодо благоустрою, дорожнього будівництва, охорони власного панського маєтку. Ручний голова ОТГ завжди підтримає усі необхідні ідеї.

Дорогу до маєтку Головка, до речі, ОТГ вже зробила.

По-друге, як стверджують обізнані люди, після програшу на парламентських виборах, В.Головко націлився на вибори до Полтавської облради, тож власна ручна ОТГ станеться як ніколи в нагоді. Тим більше що інших варіантів потрапляння хоча б у якусь владу, Головкові за нинішніх умов не світить.

По-третє, якщо Коломацьку ОТГ об’єднати із більш спроможними та крупними навколишніми громадами, такими як Полтавська, то їхнє керівництво із задоволенням пригадає Головкові усі свої багаторічні поневіряння. Мимохідь можуть бути переглянуті умови на яких виділялася земля та окреслювалися інвестумови для ведення бізнесу для поціновувача шпротів, хамону та гелентвагенів.

Тож можна переконливо стверджувати, що від імені Коломацької ОТГ публічно віщає не її формальний голова, а справжній господар цієї території – Валерій Анатолійович Головко.