У Лубнах СБУ затримала помічника депутата обласної ради – вимагав відкати

23 січня управління СБУ у Полтавській області затримало на хабарі в 9 тис. грн Віталія Ярмоленка, помічника депутата Полтавської облради Олександра Сірика (на фото).

За інформацією “Полтавщини”, чоловік на прізвисько «Поршень» був посередником між депутатом Сіриком та місцевим підприємцем. Депутат за 60 тис. грн обіцяв залучити кошти з обласного бюджету, які надійдуть підприємцю на виконання підряду обласної ради.

Під час затримання Віталію Ярмоленку стало зле, він поскаржився на біль в серці та був направлений до лікарні.

У групі «Новини з Лубен» в мережі Facebook взагалі говориться, що затримали і самого депутата, але офіційного підтвердження цьому наразі немає. Окрім цього автор допису повідомляє, що вказаний депутат систематично вимагає «відкати» з місцевих бізнесменів.

Олександр Сірик систематично впродовж тривалого часу вимагав повернення від підприємців від 10 до 20% коштів, які «героїчно він залучав» з обласного бюджету. – йдеться у повідомленні групи. – Абсолютно усі підприємці змушені були віддавати «відкати» Сірику, які він, за його словами, збирав для своїх майбутніх виборів на мера Лубен та на поїздку закордон для відпочинку. Також частина відкату, за словами Сірика, йшла керівництву обласної ради та профільних комісій за лояльність до нього на майбутнє залучення коштів з обласного бюджету. Якщо підприємці відмовлялися сплачувати, сам Сірик та його помічники вдавалися до страшенного шантажу та залякування, до вивезення в ліс та вбивства. Допомогу в системному залякуванні людей здійснював помічник Сірика — Віталій Ярмоленко.