У Полтаві чоловіка, який напав на водія маршрутки з ножем позбавили волі на 4 місяці

20 січня на засіданні Київського райсуду Полтави винесли вирок чоловіку, який 28 серпня 2018-го поранив ножем водія маршрутки. Його дії визнали хуліганством і призначили 4 місяці ув’язнення, а також зобов’язали відшкодувати державі 1430 грн судових витрат.

28 серпня 2018-го у Полтаві водій маршрутки «Рута» перевізника Юрія Шевчука, віз пасажирів з мікрорайону «Алмазний» до кінцевої зупинки «Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня імені О.Ф.Мальцева».

Близько 12-ї години водій і пасажир маршрутки посварились. Вже на вулиці водій вдарив пасажира металевою палицею по голові і сів за кермо «Рути». В цей момент чоловік розбив вітрове скло автобуса і поранив його ножем у ліве передпліччя. На місце викликали поліцію і швидку допомогу.

У суді пасажир Євген В. розповів, що їхав у маршрутці на лікування в психіатричну лікарню. Хотів пройти курс від алкоголізму.

«З собою взяв ліки, пакет кефіру та розкладний ніж з лезом приблизно 5 сантиметрів та ложкою, оскільки збирався лягати на стаціонарне лікування», — це записано у матеріалах вироку Київського районного суду. Євген В. розповів, що водій грубо поводився з пасажирами автобуса, ображав їх. Тому він зробив зауваження водію.

«На вулиці його догнав водій та металевою трубою наніс удар по голові. У обвинуваченого з рук випав пакет з ліками, які розбилися. Після цього водій сів за кермо автобуса та намагався поїхати з місця події. Чоловік, обличчя якого залило кров`ю, намагався його зупинити та прохав викликати швидку допомогу, оскільки боявся за своє життя. Перебуваючи в збудженому стані наносив удари по автомобілю, розбив вітрове скло з боку водія ножем. Вважає, що тілесні ушкодження у водія виникли випадково під час розбиття скла, але допускає, що міг ненавмисно нанести удар. Жбурляння металевої банки з-під енергетичного напою в голову водія заперечує. Вважає себе потерпілим також, оскільки першим отримав удар по голові».

Збитки за пошкоджену маршрутку власнику «Рути» відшкодував родич пасажира.

Водій маршрутки також дав свідчення в суді.

«На зупинці громадського транспорту в мікрорайоні «Алмазний» до салону сів чоловік, який вчинив з ним сварку та провокував бійку. Коли вже доїхали до кінцевої зупинки, пасажир намагався забрати гроші за проїзд з панелі автобуса. З метою самозахисту водій узяв металеву палицю, якою наніс удар по голові пасажира, коли той вже перебував на вулиці. Після цього сів до салону автомобіля. Потім той чоловік почав наносити удари по автобусу, порізав шини, вирвав дзеркало заднього виду. Потім ножем розбив скло та тим самим ножем наніс один удар водію в область плеча».

Оскільки збитки за пошкоджене авто відшкодовані, водій не має претензій до нападника і відмовився від участі в розгляді справи.