Допомогла кохана: всі подробиці втечі злочинця з Миргородського суду

Учора на Полтавщині сталася надзвичайна подія – таке раніше ми могли бачити хіба в кіно.  У  Мирогороді прості із зали суду втік небезпечний злочинець.

Віталій Суржан був затриманий в 2016 році за підозрою в нападі в 2015 році на валютника в Олександрії Кіровоградської області — він зі спільниками розстріляв з пістолетів та автоматів автомобіль з потерпілим. За інформацією правоохоронців, Суржан був організатором банди, організованої з раніше судимих ​​жителів Луганської області і яка  тривалий час промишляла на Донбасі.

Після досудового слідства справу почали слухати в Олександрії. Але через погрози, які надходили суддям від підсудних  та їхніх близьких, що залишилися на волі, справу передали до Полтавської області. Суржан, обвинувачений у бандитизмі, розбої, незаконному поводженні зі зброєю та заволодіння автотранспортом в кількох областях України, тим часом був випущений з СІЗО, оскільки прокуратура не вчасно подала клопотання про продовження арешту. Але незабаром його знову заарештували.

27 червня, близько 12.20, колегія суддів оголосила перерву в слуханні у справі Суржан та його спільників. Якимось чином в руках у Суржана виявився пістолет. Він вистрілив у стелю і зажадав випустити його з приміщення суду. Щоб уникнути жертв, конвою довелося піти на це. Після чого утікач сів у припарковану біля суду Audi і зник.

Як повідомило джерело в правоохоронних органах, передбачається, що пістолет втікачеві передала його цивільна дружина, що приїхала до будівлі суду на вищевказаному Audi і була присутнею на засіданні. Вони з Суржаном разом вибігли з будівлі і поїхали.

Поліція намагалася спочатку стріляти по колесах від’їжджаючого автомобіля, а потім переслідувати його, але затримати втікачів поки не змогли.

За останніми даними, особи покинули транспортний засіб, на якому пересувалися і, ймовірно, пересуваються пішки в межах Миргородського району. Злочинець та його супутниця, яка ймовірно принесла до приміщення суду та передала втікачеві зброю, можуть вдатися до незаконного заволодіння будь-яким транспортом, або вчинити грабіж чи розбійний напад, з метою отримання коштів, або спробують переховуватися у закинутих будівлях, підвалах, горищах тощо. 

Gоліція закликає місцевих жителів бути максимально обережними!
Не зупинятися на вимогу незнайомців, не підвозити їх, не впускати до будинків та уникати будь-яких контактів з невідомими особами.
У разі, якщо ви побачите схожого за описом чоловіка (можливо, разом із супутницею), в жодному разі не намагайтеся затримати його самостійно. НЕГАЙНО викликайте поліцію – 102.

Якщо ви бачили цю людину або вам відомі інші обставини, пов’язані з цією подією, просимо негайно інформувати поліцію за телефонами: (0532)51-77-02 (ч/ч ГУНП в Полтавській області), (0532) 51-76-72 (ситуаційний центр ГУНП в Полтавській області), факс (0532) 56-77-24.

Новинар Полтавщини