В Україні зафіксували випадок коронавірусу. Як вберегтися від хвороби

За результатами дослідження зразків хворих у Києві підтверджено один випадок коронавірусу. Про це йдеться у повідомленні Київського міського лабораторного центру МОЗ України.

“За епідсезон 2019-2020 рр. закладами охорони здоров’я, які здійснюють дозорний епідеміологічний нагляд за хворими на грипоподібні захворювання (ГПЗ) та тяжкі ГРІ (ТГРІ), доставлено до вірусологічної лабораторії ДУ “КМЛЦ МОЗ України” 73 зразки для дослідження на грип. За результатами досліджень 67 зразків, проведених методом ПЛР, отримано 12 позитивних результатів: грип А (H1N1) – 3, грип А нетипований – 1, грип В – 3, аденовірус- 2, бокавірус – 1, коронавірус – 1 та риновірус – 1″, – сказано у звіті.

Щоправда, науковці наголошують, що це не той штам вірусу, що лютуєв Китаї.

Тим не менше, у Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання. У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, Мінохоронздоров’я рекомендує мандрівникам звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Серед стандартних рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ наводяться наступні:

– часто мийте руки або обробляйте їх дезінфікуючими засобами;
– під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.
– використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
– уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
– відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.