В Полтаві бушує скарлатина

Активність гострого інфекційного захворювання, яким хворіють переважно діти, зростає в осінньо-зимовий період.

За повідомленням ДУ “Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України”, станом на 27 січня протягом тижня 26 мешканців Полтавщини захворіли на скарлатину, що на шість більше, ніж на попередньому тижні. А області спостерігається стабільне зростання захворюваності і перевищення середього багаторічного показника. Втім, медики стверджують, що це періодичний, раз на три роки, підйом захворюваності. 

Скарлатина – це висококонтагіозне, тобто дуже заразне, гостре інфекційне захворювання, яким хворіють переважно діти, зазвичай у віці 2-10 років. Медики вважають, що чим молодше вік, в якому дитина перехворіє, тим легший перебіг хвороби. У дорослих скарлатина протікає набагато важче, з критичним підвищенням температури і судомами.

Це заразне захворювання викликається бета-гемолітичним стрептококом типу А, тим самим, що спричиняє ангіну та деякі інші захворювання горла. Основною причиною скарлатини є розмноження на тлі зниження імунітету бактерій в області зіву і мигдалин. Небезпека зараження зростає в осінньо-зимовий період. Джерелом зараження є людина, яка хворіє на скарлатину або є носієм стрептококів. Інкубаційний період скарлатини триває до 12 днів. Інфікована людина є джерелом поширення інфекції протягом трьох тижнів з моменту появи перших ознак захворювання.

Скарлатиною можна заразитися повітряно-крапельним шляхом, через іграшки та побутові предмети, через продукти харчування.