Через видобуток газу селу на Полтавщині загрожує радіація (відео)

У Полтавській обл. село Зелений Кут може опинитися на межі радіоактивного забруднення через видобуток газу і нафти, повідомляє телеканал “112 Україна“.

Мешканці села Зелений Кут і навколишніх населених пунктів Полтавської занепокоєні через планований на території видобуток газу і нафти. За їхньою інформацією, видобувач-мільярдер збирається бурити свердловини через порожнини уранових руд, а це може призвести до порушення радіоактивного шару, що буде сприяти забрудненню питної води. За законом “Про оцінку впливу на навколишнє середовище” охочі користуватися родовищами зобов’язані надати інформацію про буріння і сплатити податок у сільські ради для проведення подібних робіт. Але цього зроблено не було, запевняють вони.

“Не бачачи технологію буріння свердловини і не бачачи проект розробки родовища, дуже складно сказати, як буде відбуватися взагалі і саме буріння: амбарний чи безамбарний метод, чи будуть порушені водні горизонти. Може бути все, що завгодно, і підтягувати як радіоактивні елементи, так само може у водні горизонти підтягувати ті ж радіонукліди”, – пояснює журналіст Геннадій Сікалов.

На спільній зустрічі з ним місцеві жителі, керівництво громади та представники навколишніх підприємств прийшли до спільного рішення:

“Ми працюємо для людей, ми хочемо забезпечити жителів і забезпечимо водою, але в межах законодавства України”, – розповів Савинцівський сільський голова Олександр Тещецький.

Повноцінна поява свердловини з урахуванням всіх організаційних моментів, розробки проекту та установки відбудеться протягом двох місяців – зазначили відповідальні особи.

Новинар Полтавщини