В Україну завезли тест-систему для виявлення коронавірусу, але Полтава її не отримає

Людину з підозрою на коронавірус спочатку обстежать на місці – у Полтаві, а вже потім Київська лабораторія остаточно визначаться відсутність або наявність нового коронавірусу. Про це розповідає PTV.

В Україну надійшли тести для виявлення нового коронавірусу. Спочатку підозрілого хворого будуть оглядати на вірус грипу на місці – у Полтаві.

“Якщо в нас всі результати будуть негативні у цієї особи, яка підпадає під визначення можливого або підозрілого випадку, то цей матеріал ми одразу направимо до центру громадського здоров’я в Київ, де зараз вже є ці тести”, – розказав лікар-епідеміолог Андрій Байбарза.

Після цього вже лабораторія Києва будуть визначати наявність або відсутність коронавірусу-2019.

“На сьогодні в Полтаві та в Полтавській області хворих коронавірусною інфекцією, а також підозрілих випадків не зареєстровано. У всіх медичних закладах міста й Полтавської області пропрацьовується план роботи з хворими, або підозрілими на коронавірусну інфекцію згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я”, – сказала лікарка-інфекціоніст відділення повітряно-крапельних інфекцій Людмила Калініченко.

Симптоми корон вірусної інфекції схожі на грип: першіння в горлі, покашлювання, можливий нежить та підвищення температури тіла до 40 градусів, нудота та блювання.

Це – інфекційне відділення обласної лікарні.

У цілому епідеміологічна ситуація у Полтаві погіршилася. Наразі на стаціонарному лікуванні тут перебуває 54 пацієнти з діагнозом гострі респіраторні вірусні інфекції.

У цій лікарні обладнаний бокс, для того аби ізолювати хворого або підозрілого на коронавірусну інфекцію. Зараз палата одна.

Працівники лабораторії за допомогою аналізів крові та сечі виявляють патології. Зараз через спалах грипу, роботи побільшало.

“Кількість аналізів набагато збільшилася. Є відповідні тести, якими визначають наявність грипу”, – розповіла лаборантка Наталія Коваленко.

“Україна тільки отримали тести. Є створений оперативний штаб. Я думаю, що системи роздадуть. Нічого особливого, я думаю, в цих тест-системах не буде. Так же само, як вірусологічна проводиться дослідження на грип, так же само. Але це буде розроблене для діагностики даного вірусу”, – прокоментував директор департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Зараз у світі зареєстровано понад 28 тисяч лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з яких 565 – летальні, вилікували вже 1382 людини.