У Решетилівці засудили жінку, яка замовила вбивство чоловіка подруги

Полтавський апеляційний суд залишив без змін вирок суду для 70-річної Надії Гуржій із міста Решетилівка. Її позбавили волі на 6 років за те, що три роки тому замовила вбивство чоловіка, 34-річного підприємця. Про це пише “Полтавщина”.

У лютому 2017 року Надія Гуржій попросила знайомого знайти кілера, запропонувала за «роботу» 50 тис. грн. Спершу знайомий відмовився, а коли жінка підійшла із цим проханням удруге, дав згоду і заявив у поліцію.

Пенсіонерка домовилась із підставним убивцею про те, що він має позбавити життя підприємця до 28 квітня. 50 тисяч винагороди пообіцяла віддати після того, як побачить фотодокази скоєного і золотий перстень чоловіка, зв’язку ключів, банківські картки, зошити з записами.

Поліція інсценувала викрадення підприємця і його ніби «вбивство». Все зафотографували і записали на відео.

27 квітня 2017-го підставний кілер приніс Гуржій все, про що домовлялися: фото підприємця з тілесними ушкодженнями, відеодоказ і особисті речі. Пенсіонерка передала йому 5 тис. грн і боргову розписку на 45 тис. грн. У цей момент жінку затримали.

Тодішній начальник поліції Полтавщини Олег Бех так прокоментував справу:

— З’ясувалось, що замовником убивства виступає родичка потерпілого. За попередніми даними злочин планувався з метою заволодіння майном та грошовими активами підприємця.

Київський райсуд Полтави виніс вирок Надії Гуржій 23 квітня 2018-го, їй призначили 6 років ув’язнення.

15 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд залишив вирок без змін. Прокурор вимагав для пенсіонерки 10 років тюрми, але суд відхилив його прохання, бо є обставини, які пом’якшують покарання: похилий вік та наявність ряду хронічних захворювань, які потребують тривалого лікування.

Про Надію Гуржій відомо, що вона народилась у селі Шилівка Решетилівського району на Полтавщині. Має вищу освіту, заміжня.

Чому задумала вбити підприємця — не відомо, ця інформація закрита. Під час слідства вона відмовилась пояснювати мотиви своїх дій, вину не визнала. Вдалось дізнатись, що вона товаришувала із його дружиною. Чоловік і жінка в той період розлучались.