На КрАЗі обурені, що Нацгвардія купує вантажівки з російськими двигунами

ХК АвтоКрАЗ опублікувала заяву у мережі Facebook, в якій сисловила обурення тим, що Нацгвардія України купила МАЗи з російськими комплектуючими.

Стало відомо, що у 2019 році Національна гвардія України закупила партію вантажних автомобілів МАЗ із двигунами ЯМЗ російського виробництва, – йдеться у заяві. – Постачальник автотехніки «Спец-Ком-Сервіс», вступивши у злочинну корупційну змову, поставив українським силовикам автомобілі з санкційними двигунами ЯМЗ.

23 липня минулого року за Державним оборонним замовленням Національною гвардією України в результаті проведеного тендера було підписано Державний контракт із ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» на поставку продукції. Було закуплено партію з 16 бортових автомобілів підвищеної прохідності для перевезення особового складу СКС-МZ5316-01БП на шасі МАЗ-5316F5.

Ймовірно, на територію України ці автомобілі було завезено для цивільного використання, – вважають на “КрАзі”. Вони мали білий колір. А в зелений матовий захисний колір перефарбували лише видиму частину автомобіля. Тобто для Нацгвардії цілеспрямовано закуплено автомобілі, що створені для використання в цивільних, а не військових умовах.

У тендері брав участь і ПрАТ «АвтоКрАЗ», що вже кілька років поспіль не використовує комплектуючі російського виробництва. Вітчизняне підприємство пропонувало свою серійну продукцію – це автомобіль для перевезення особового складу , розроблений та виготовлений на базі КрАЗ-5233ВЕ, що повністю відповідає прописаному у тендері техзавданню.

Заводчани чекали на нове замовлення, бо це додаткові завантаження роботою, кошти, а у підсумку і збільшення відрахувань до бюджетів усіх рівнів. Перевагу ж було надано МАЗу – автомобілю, складеному з російських комплектуючих.

 Отже, військове формування – Нацгвардія, що покликане охороняти суспільство та державу від злочинних та інших протиправних посягань, забезпечувати припинення терористичної діяльності, державну безпеку і захист кордону має «на озброєнні» автотехніку із двигунами, що постачає країна-агресор. Що це? Чиїсь приватні інтереси превалюють над державними? У кого є бажання розвивати не вітчизняну, а російську економіку? Чи просто є мета отримати фінансову вигоду від такого «убивчого» для вітчизняних виробників контракту⁉️

Прикро, що таким чином держава в особі Національної гвардії, за кошти платників податків спонсорує тих, хто вже шостий рік не припиняє збройну агресію проти нашої країни, – резюмують на підприємстві Кременчука.