СБУ викрила Інститут бджільництва під Гадячем: наварили 5 мільйонів

В кінці 2019 року СБУ повідомила про проведення обшуків на держпідприємстві, яке незаконно використало землі Національної академії аграрних наук.

З судової ухвали стало відомо про яке підприємство йде мова — це Дослідне господарство «Нектар» Національного наукового центру «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича». Воно знаходиться в селі Вирішальне Гадяцького району, пише “Полтавщина”.

Згідно із матеріалами справи, суть правопорушення в наступному.

Інститут бджільництва має 900 га землі та здає її для обробітку аграріям. Оперативники СБУ встановили, що у 2019 році реальні об’єми врожаю були занижені, а державні кошти вкрадені.

Так, у 2019 році офіційно задекларували наступний урожай: 1228 тонн кукурудзи з 250 га посівів та 950 тонн насіння соняшнику з 456 га посівів. Урожай зібрала компанія «Гарант».

Оперативники провели своє розслідування і встановили, що «Гарант» зібрав 1937 тонн кукурудзи та 1200 тонн соняшнику. Заниження урожаю склало 35 та 20% відповідно.

Враховуючи, що станом на грудень вартість тонни соняшника — 8750 грн, а вартість тонни кукурудзи — 3750 грн, то орієнтовна сума вартості привласненого майна службовими особами ДП «Нектар» та групи компаній «Гарант» складає близько 4,8 млн грн.

Оперативники порахували реальний урожай наступним чином. Вони спостерігали за місцями збору урожаю та переглядали протоколи управління статистики в Полтавській області.

«Так, лише тільки в період з 11 жовтня по 20 жовтня 2019 року з поля, де був урожай кукурудзи, здійснили виїзд повністю завантаженими транспортні засоби в кількості понад 70 одиниць, кожен вагою від 25 до 30 тонн. Даними транспортними засобами здійснено перевезення до села Біловод Роменського району Сумської області, де знаходиться місцевий елеватор, який перебуває у власності групи компаній «Гарант», — вказано у матеріалах справи.

Октябрський районний суд Полтави надав правоохоронцям доступ до документів, даних мобільних з’єднань, фінансових даних працівників і керівників «Нектару» та «Гаранту».

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочатому за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Довідково. До групи компаній «Гарант» відносяться ТОВ «Гарант-2005» та ТОВ «ПАФ Гарант». Керівником обох компаній є Олег Товстошкур, засновниками — є батько та син: Курбанов Курбан Маджид Огли (прописаний у Великій Багачці) та Курбанов Маджид Курбан Огли (прописаний у Києві). Фактичний головний офіс двох товариств знаходиться у Полтаві на вул. Соборності, 19.