На Полтавщині викрили нафтопереробний мінізавод: арештовано пального на 37 мільйонів

Прокуратура Полтавської області спільно з податковою міліцією в області активізували діяльність щодо протидії незаконному функціонуванню нафтопереробних міні-заводів.

Так, на території однієї з нафтобаз Полтавщини припинений збут незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів у рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 366 (підробка офіційних документів), ч. 1 ст. 204 (незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також збут і транспортування незаконно виготовленого пального), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 (пособництво в умисному ухиленні від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах) КК України.

За версією слідства, паливо низької якості, що не відповідає вимогам Технічного регламенту та ДСТУ, без відображення в бухгалтерському та податковому обліках реалізовувалося особами за готівку, зокрема через мережі автозаправних станцій, на території області.

Під час обшуків на території нафтобази вилучено нафтопродукти загальною кількістю понад 1 млн. 250 тис. літрів, орієнтовна вартість яких –  37 млн. 600 тис. грн., документи фінансово-господарської діяльності та чорнові записи. Наразі органи досудового розслідування звернулися з клопотанням до суду щодо арешту вилученого майна в порядку ст. 170 КПК України. Про це повідомили в обласній прокуратурі.