Суд скасував домашній арешт рестораторці Наталі Саєнко

У п’ятницю, 14 лютого, в Октябрському райсуді Полтави підозрюваній в наїзді на велосипедиста Артема Левченка змінили запобіжний захід.

Про це повідомляє “Зміст”

Раніше Наталія Саєнко перебувала під домашнім арештом уночі (із 22.00 вечора по 6.00 ранку), а тепер їй змінили його на найбільш м’який запобіжний захід – особисте зобов’язання.

Таке зобов’язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов’язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов’язки, передбачені КПК. Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов’язки та роз’яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення.

Хоча прокурор Валентин Болгар звернувся з клопотанням про продовження домашнього арешту в нічний час доби на два місяці. Проте адвокат Наталії Саєнко зазначив на це, що прокурор увесь цей час мотивує домашній арешт тим, що підозрювала може впливати на свідків та докази. Але, яким чином вона може це зробити, якщо вже всі свідки дали покази та суд дослідив усі докази:

«По справі ми дослідили усі докази з боку обвинуваченої, допитали всіх свідків по справі, розв’язували питання з вивченням усіх речових доказів. Хотілось би почути від прокурора, яким чином Наталія Саєнко може перешкоджати кримінальному провадженню. У жодному випадку прокурор не навів прикладів».

Тим часом, мати потерпілого скаржиться, що Наталія Саєнко постійно здійснює адміністративні правопорушення.

«Це вже 7 чи 8 правопорушення у сфері ДТП. Те що зараз адвокат пропонує дати можливість Саєнко знаходитись не вдома в нічний час, чи це не моральний тиск?»

Після перебування понад півтори години у нарадчій кімнаті суддя Анатолій Савченко не задовольнив клопотання прокурора та обрав міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

Пригадаємо, Саєнко продовжували домашній арешт 6 разів. Спершу (ще 9 січня) суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб до 9 березня включно. А з березня 2019-го до лютого 2020-го підозрювана зобов’язана була перебувати вдома лише у нічний час доби.

Додамо, наступне засідання у справі відбудеться 4 березня. Адвокат Саєнко Богдан Глядик клопотав про допит ще одного експерта — експерта Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. М.С. Бокаріуса Казарова А.О. Заслухати його мають у режимі відеоконференції з Ленінським районним судом м. Харкова.