У Полтаві суд поновив на посаді поліцейського, якого ловили на хабарях

Полтавський окружний адмінсуд поновив Олександра Гавриленка на посаді керівника відділення поліції № 2 Полтави. Про це повідомляє “Полтавщина”.

9 серпня 2017-го співробітники прокуратури області та Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України затримали на хабарі керівника відділення поліції № 2 Полтави Олександра Гавриленка та його заступника Павла Педуна. За версією слідства, вони збирали гроші з підприємців, які торгували на «їхній» території.

За інформацією прокуратури, слідчі задокументували два факти отримання поліцейськими неправомірної вигоди на суму 3000 та 2000 гривень, а після отримання чергових 4000 гривень їх затримали. Гавриленко на той момент на посаді пропрацював менше трьох місяців.

17 серпня 2018-го Київський райсуд Полтави виправдав начальника Полтавського відділення поліції № 2 Олександра Гавриленка. Його участь у злочині не доведена. Рішення виніс суддя Юрій Куліш.

Справи Гавриленка і його заступника Павла Педуна розділили.

У жовтні 2017-го Павло Педун підписав із прокурором угоду про визнання винуватості. Він визнав, що вимагав від підприємця збирати «данину» за нелегальну торгівлю м’ясом та алкоголем. Торговець спочатку відмовився, та побоюючись втратити бізнес, почав виконувати вказівки. За два місяці Павло Педун отримав три транші. 25 липня підприємець передав йому 3000 грн, 8 серпня — 2000 грн, а 9 серпня — 4000 грн. Усі кошти розподілилися між ним та Олександром Гавриленком. Саме під час останньої передачі їх затримали. Обох взяли під варту із правом внесення по 128 тис. грн застави. Гроші за них були внесені.

Павла Педуна звільнили зі служби і оштрафували на 25 тис. грн.

У квітні 2018 року Олександр Гавриленко подав апеляцію на вирок Павлу Педуну. Він вимагав виключити з мотивувальної частини вказівку про те, що Павло Педун діяв за попередньою змовою групою осіб разом із ним. Замість цього пропонував вказати, що такі дії Педун вчинив разом з іншою особою. Апеляційний суд це клопотання задовольнив.

Отже, 4 лютого 2020 року Полтавський окружний адміністративний суд задовольнив позов Гавриленка до Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Визнав протиправними та скасував наказ на його звільнення зі служби від 6 жовтня 2017-го.

Суд постановив поновити Олександра Гавриленка на службі в Національній поліції України з 07.10.2017.

«Рішення в частині поновлення на службі в Національній поліції України допустити до негайного виконання», — записано в частині вироку суду.

Рішення набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками. На це є 30 днів.