Коронавірус оточує Україну: як вберегтися від зараження

Щодня про виявлення випадків коронавірусу COVID-19 заявляють нові країни і ці випадки стають дедалі ближчими до України. Італія, Австрія, Хорватія… Вчора повідомлено про першого зараженого в сусідній Румунії.

Карта поширення вірусу

Деякі лікарі вважають, що вірус вже є в Україні, але його не ідентифіковано, бо донедавна наші лікарні не мали тестових систем для його виявлення.

Блогерка Світлана Самборська розповіла, що має сенс зробити вже зараз, щоб уникнути зараження. Потрібно почати виробляти у себе і у близьких звички правильної поведінки:

  1. Привчити себе не торкатися руками обличчя навіть випадково. Будь-яке покашлювання – не в долоню, а в лікоть. Просити робити собі зауваження, якщо побачать домашні. Робити зауваження їм. Попередньо обговорити все це.
  2. Серветки з хлоргексидином або спиртом в сумочці, в передпокої, в туалеті. Зайшли додому – протерли руки, ручки дверей, ключі, гаманець, ручки сумки. Викинули серветку, пішли руки мити.
  3. Руки мити з милом 20 секунд. Весь час. Привчити себе довго милити руки. І близьких привчити.
  4. Замінити поїздку в автобусі / трамваї / маршрутці на 2-3-4 зупинки ходьбою. Це все одно доведеться робити, краще раніше звикнути, потім буде менше випадків з «немає часу йти пішки».
  5. Членам сім’ї старше 50 років купіть комплекс вітамінів з серії 50+. Вибирайте такий, щоб там був цинк не менше 10 мг в добовій дозі.
  6. Не планувати відвідувань концертів, виставок і т.п. в березні-квітні.
  7. Якщо ви щось плануєте купувати через місяць або два, купіть краще зараз. Плед. Подушку. Холодильник. Нові штори до весни. Засіб для миття вікон. Форми для пасок, фарбу для яєць.
  8. Якщо приймаєте якісь ліки постійно, закупив на період до середини травня. Сольові розчини для носа теж нехай будуть. Щоб по аптекам зайвий раз не швеньдять.
  9. Ну і туалет. Це все роблять, але все ж напишу. Пам’ятати, що кришку унітазу під час зливу потрібно тримати закритою, після відкриття протерти хлоргексидином. На це доведеться звертати увагу, оскільки каналізація – один із шляхів поширення Covid-19, і краще виробити відповідні звички заздалегідь.

Краще виробити звички правильної поведінки заздалегідь і їх дотримуватися. І перебудовувати свої звички заздалегідь, а не коли їх дотримання стане питанням життя і смерті.

Коронавірус піде, прийде рогатовірус або ще якась хрень. Чим глобальнішим стає світ, тим швидше поширюються зарази і тим простіше вони стають епідеміями. Через 10 років маска стане для нас загальновживаним звичним аксесуаром, як вже стала в південній Азії.