10 мільйонів гривень хабарів на рік здирали з добувних підприємств на Полтавщині

Українські правоохоронці викрили посадових осіб Управління Держпраці в Полтавській області, які на системній основі вимагали у службовців гірничодобувних підприємств регіону неправомірну вигоду за узгодження планів розвитку гірничих робіт.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Правоохоронці задокументували, що щорічний обсяг хабарів у цій галузі в регіоні становить приблизно десять мільйонів гривень.

“Через протиправний механізм було створено передумови до розвитку незаконного видобутку надр державного значення і деформації національної системи контролю охорони праці, відповідно зростання виробничого травматизму”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з гірським законом, передбачена обов’язкова процедура щорічного узгодження регіональними органами Держпраці планів розвитку гірничих робіт підприємств гірничовидобувної галузі.

Співробітники СБ України і прокуратури в ході проведення слідчих дій затримали в Полтаві під час передачі чергової частини хабара в розмірі 26 тисяч гривень чиновника обласного Управління Держпраці. В рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі для встановлення всіх причетних до протиправного механізму осіб. Найближчим часом планується оголосити фігурантам справи про підозру та обрати їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.