Полтаву беруть під тотальний контроль (карта камер відеонагляду)

На святкуванні Дня Національної поліції України міський голова Олександр Мамай повідомив про хід встановлення у місті камер системи відеонагляду «Безпечне місто». За його словами, наразі у Полтаві встановили 40 камер відеоспостереження і до кінця року їх буде 360.

Про це повідомляє “Полтавщина“.

У Полтаві будується система відеонагляду під назвою «Безпечне місто».

Система повинна:

  • оглядати територію;
  • розпізнавати номера транспортних засобів;
  • розпізнавати обличчя.

Сотні камер будуть запрограмовані спеціальним алгоритмом, який дозволятиме розпізнавати обличчя та поведінку людей, а також кольори та номера автомобілів.

Ця система створюється в рамках співпраці Полтавської міськради та поліції області. Кошти на камери виділяються з бюджету Полтави.

Перший тендер на встановлення системи був оголошений у липні 2016-го. Тоді очікувана вартість становила 14 млн грн. Через півроку тендер скасували, а у серпні 2017-го оголосили новий, де вартість робіт склала уже 24,6 млн грн. Його виграла охоронна компанія «Явір-2000». У вересні 2017 року управління ЖКГ підписало договір із цим підприємством.

Слід зазначити, що, згідно з тендерною документацією, планувалося встановити 317 камер, Олександр Мамай говорить, що їх буде більше — 360.

Місця де будуть встановлені камери

В травні цього року начальник управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому Сергій Сінельнік на депутатській комісії повідомив, що вже в серпні всі камери будуть встановлені і їх під’єднають до мережі.

Згідно з даними порталу публічних фінансів Є-data, «Явір-2000» вже отримав 11,1 з 24 млн грн за роботу. 1,4 з 2,9 млн грн отримало ТОВ «Солвер» (провайдер «Optinet») за підключення камер до мережі.