Новий голова Лубенської РДА є одним з фігурантів справи про викрадення 420 тонн кукурудзи

Новопризначений голова Лубенської РДА Олександр Циганенко з квітня 2019 року, за версією слідства, є одним з фігурантів справи щодо викрадення 420 тонн кукурудзи біля села Вирішальне Лохвицького району. Про це пише сайт “Полтавщина”.

У Господарському суді Черкаської області знаходиться виконавче провадження, відповідно до якого, 18 жовтня 2018 року суд зобов’язав стягнути із с/г підприємства «Паритет-Агроінвест» на користь ТОВ «ЛНЗ» 1,4 млн грн. Боржник використовував земельні ділянки біля села Вирішальне Лохвицького району — вирощував та не зібрав урожай кукурудзи у 2018 році. Суд описав цей врожай та наклав на нього арешт.

Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, існує кримінальне провадження щодо викрадення цього врожаю кукурудзи з вищевказаної земельної ділянки в період з 2 на 3 квітня 2019. Окрім цього, в рапорті слідчого вказано, що 420 тонн кукурудзи, за попередньою змовою, викрала група осіб, до якої входив засновник ФГ «Фаворит Агро Плюс». Власником та засновником фермерського господарства є Олександр Циганенко.

За версією слідства, група осіб змовилась з посередником, а також представником ТОВ «ЛНЗ», який знав про тимчасову відсутність охорони на полях.

Журналісти “Полтавщини” стверджують, що новообраний голова Лубенської РДА може бути пов’язаний з криміналом. Редакція отримала фото, на якому Олександр Циганенко знаходиться у компанії підприємця Руслана Фесенка та Нуріка Кухілави — сина «смотрящого за Україною».

Про Руслана Фесенка «Полтавщина» вже публікувала матеріал у січні 2018 року. У статті ми розповіли про напад Фесенка та його знайомих на лубенського підприємця. Відповідну кримінальну справу закривали вже кілька разів і навіть виправдали одного з нападників.

Стосовно другого чоловіка, який на фото знаходиться поруч з Олександром Циганенком — це Нурік Кухілава. Він є сином «смотрящего за Україною».

У липні 2017 року Нацполіція повідомляла про затримання сина «смотрящего за Україною» Антіка. Тоді повідомлялося, що син Антіка — 32-річний уродженець Грузії, який перебував на території України незаконно та представляв інтереси батька у кримінальному світі Одеського регіону. Самого Антіка ще у 2005 році випровадили за межі України, але у 2016 році він повернувся.

У жовтні 2018 року газета «Факти» також повідомляла про кримінального авторитета Антимоса (Антіка) та його сина Нуріка. Але в публікації було зазначено, що Нурік займався легальним бізнесом в Одесі, вів світське життя в Києві, відвідував клуби разом з футболістом Артемом Мілевским, з яким грав за молодь «Динамо». Він навіть збирався одружитися на відомій українській співачці Анастасії Приходько, крім того у них є спільна донька.

За даними власних джерел «Полтавщини», Циганенко, Фесенко та Кухілава зустрічалися у Лубнах з приводу повернення грошей за фактом крадіжки поля у Вирішальному, яке організували двоє перших. «Ціна питання» становила 2,5 млн грн. Окрім того, є інформація, що саме ці люди могли організувати пограбування полтавських підприємців на Одещині, котрі везли із собою 12 млн грн готівки.

Нардеп: правоохоронці, ймовірно, відпрацьовують чиєсь замовлення

У коментарі «Полтавщині» народний депутат Анастасія Ляшенко зазначила, що в ухвалі слідчого судді вказана версія слідчого щодо вчинення кримінального правопорушення Олександром Циганенком. Ця версія ще має знайти своє підтвердження в процесі здійснення досудового розслідування уповноваженим органом, висновки якого мають підтверджуватися належними та допустимими доказами, які мають відповідати вимогам Кримінального процесуального кодексу. Надалі провина Олександра Циганенка має бути підтверджена обвинувальним вироком суду.

Тому говорити зараз, що Олександр Циганенко має безпосереднє відношення до даного кримінального правопорушення зарано. Більше того, землі, на яких зібрано урожай та вивезено зерно, знаходяться у користуванні суб’єкта господарювання, який належить Олександру Циганенку.

— Особисто у мене складається враження, що працівники правоохоронних органів займаються відпрацюванням замовлення певних зацікавлених осіб, — зауважила Анастасія Ляшенко. — І тут, у мене, як в народного депутата, виникають питання, з якими буду розбиратися.

З приводу знайомства Циганенка з кримінальним авторитетом Нуріком народному депутату нічого не відомо. Анастасія Ляшенко також зауважила, що перед призначенням на посаду Олександр Циганенко пройшов програму «Ліфт», співбесіду і спеціальну президентську перевірку.