В шкільній їдальні, де отруїлись діти, знайшли зіпсовані продукти

Розслідування випадку отруєння шістьох учнів Попівської ЗОШ у Миргородському районі продовжується.

ГУ Держспоживслужби в Полтавській області здійснило позапланову інспекцію Попівської ЗОШ у Миргороді, де 27 лютого отруїлись шестеро учнів.

Фахівці встановили, що у їдальні порушують гігієнічні вимоги законодавства. У зв’язку з цим головний державний інспектор та головний державний ветеринарний інспектор Геннадій Пікуль виніс рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу продуктів у навчальному закладі.

28 лютого з обігу вилучили харчові продукти з відсутнім маркуванням і без зазначення дати виготовлення та терміну придатності, а також з ознаками розморожування та повторної заморозки: яловичу печінку, заморожену курку, хека, солодко вершкове масло та близько 34 кг твердого сиру. Також виявили продукти без наявності товарно-транспортних накладних і з невідомими строками зберігання: сік томатний власного виробництва, малину, і приправу невідомого походження в побутових банках.

Також перевірили підприємства-постачальники харчових продуктів, де теж виявили продукти без товарно-транспортних накладних, які зберігалися в неналежних умовах. Усі підозрілі продукти вилучили та припинили виробництво.

Із метою встановлення джерела інфекції, Регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Полтавській області, Миргородським міжрайонним відокремленим підрозділом Державної установи “Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, проводяться дослідження зразків продуктів, питної води та гігієнічних змивів. Також обстежують персонал закладу на носійство збудників кишкових інфекцій.