У Полтаві хочуть демонтувати пам’ятник Ватутіну

Полтавці хочуть демонтувати пам’ятник Миколі Ватутіну. Саме така петиція з’явилась на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету. Її автори – ГО «Сокіл Полтавщини» (http://petition.rada-poltava.gov.ua/petition/view?id=519).

Автори аргументують, що у той час, коли Україна бореться за свою цілісність на Сході, у центрі Полтави й досі стоїть пам’ятник героєві імперії Миколі Ватутіну.

Демонтувати просять цивілізовано і, як альтернативу, пропонують на тому місці збудувати пам’ятник Миколі Міхновському.

«Натомість, як альтернативу, ми пропонуємо встановити на цьому місці пам’ятник автору маніфесту «Самостійна Україна», уродженцю Полтавщини Миколі Міхновському. Він був одним із перших, хто в новітній українській історії заявив про необхідність створення української держави – як акту волевиявлення українського народу. Саме в Полтаві Міхновський прочитав свій заклик “Самостійна Україна” на зібранні в будинку родини Русових. Цей документ став поштовхом для відродження нації», – пише «Сокіл Полтавщини».

Петицію розгляне депутатський корпус міської ради на профільній комісії у випадку, коли вона набере 250 голосів за 60 днів.