Медикам Полтавщини закупили костюми біозахисту, а на вокзалах проводять дезінфекцію

Відбулося засідання тимчасової обласної протиепідемічної комісії з питань запобігання занесенню і поширенню на території області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV. Про це повідомляють в Полтавській ОДА.

На ньому обговорили, які заходи проводять профільні підрозділи і служби у цій сфері.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак поінформував, що медичні працівники повністю забезпечені захисними окулярами й рукавичками на понад 100 відсотків. Майже втричі збільшилася кількість одноразових костюмів біозахисту.

Начальник Управління інфраструктури ОДА Сергій Марчишинець сказав, що проводиться дезінфекційна обробка залізничних вокзалів, автостанцій і транспортних засобів.

Завідувач відділення дезінфектології ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Петро Маційчук розповів про рекомендації ВООЗ щодо проведення дезінфекційних профілактичних заходів із недопущення поширення випадків COVID-19.

«У місцях скупчення людей – ринках, супермаркетах, автовокзалах, залізничних вокзалах, кафе, міському транспорті – потрібно проводити профілактичну дезінфекцію. Керівники установ, організацій і транспортних підприємств несуть персональну відповідальність за профілактичну дезінфекцію, яку здійснюють їхні працівники. У торгових центрах, супермаркетах, вокзалах вологе прибирання всіх приміщень із використанням дезінфекційних засобів потрібно проводити не менше 3 разів за зміну з ретельним провітрюванням. У міському транспорті необхідно здійснювати дезінфекційну обробку після закінчення робочої зміни й висадки пасажирів, а протягом дня – вологе прибирання. Водіїв і кондукторів транспортних засобів потрібно забезпечити респіраторним і спиртовим антисептиком на одну особу за зміну», – поінформував Петро Маційчук.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов дав доручення очільникам РДА активно включитися в роз’яснювальну роботу, координувати діяльність з органами місцевого самоврядування.

«Усіх автоперевізників потрібно перевірити, чи дійсно вони проводять дезінфекцію», – наголосив Олег Синєгубов.

Очільник області звернувся до ДСНС і поліції, щоб вони за необхідності подали інформацію щодо потреби в додатковому оснащенні.