Прокуратура викрила махінації на ремонті полтавських доріг

Обвинувальний акт щодо голови правління і співвласника ПАТ «УМБ 23» направили до Полтавського районного суду для розгляду по суті. Його обвинувачують в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах (ч. 1 ст. 212 КК України) та внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 КК України).

Як зазначає прес-служба Прокуратури області, у податковій декларації керівник зазначив придбання матеріалів для ремонту доріг (бітуму та ін.) від 4 фіктивних підприємств, що дало йому змогу ухилитися від сплати податків на додану вартість та на прибуток підприємств на загальну суму понад 1,6 млн грн.

Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2015–2016 років товариство купувало за удаваними угодами в підприємств, які входять до складу «конвертаційного центру», послуги та товарно-матеріальні цінності, зокрема бітум, що використовувався для виготовлення асфальтобетонної суміші та облаштування дорожнього покриття. Серед таких фірм у матеріалах досудового розслідування фігурують ТОВ «Строй комплекс буд», ТОВ «Ентерс», ТОВ «Фавор бізнес груп» і ТОВ «Поладіс Монтаж».

Наразі за клопотанням прокурора на рахунки підприємства накладений арешт. А з метою відшкодування завданих збитків заявлений цивільний позов.

Як інформаує сайт “Зміст“, ПАТ «УМБ №23» зареєстроване в с. Терешки Полтавського району. Його керівником і співзасновником є Юрій Шляхта – екс-депутат Харківської облради від ВО «Батьківщина». З листопада 2016 року фірма взяла участь в понад 30 процедурах міського Управління житлово-комунального господарства.  Однак виграла лише в одній – реконструкції вул. Нікітченка, за що й отримала 9 млн 458 тис. 987 грн. Як відомо, у 2015 році ПАТ «УМБ №23» отримало від міста підряд на проведення поточного ремонту  доріг вартістю 61 млн 112 тис. грн.