Стало відомо як будуть працювати розважальні заклади в Полтаві під час карантину

Міська влада визнає, що не може заборонити приватним підприємцям продовжувати працювати, але сподівається, що власники докладуть трохи більше зусиль через загрозу поширення коронавірусу.

Про це у четвер, 12 березня, на робочій нараді з питань виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу» повідомив секретар міської ради Олександр Шамота. На засіданні були зібрані представники нічних розважальних закладів, торгових розважальних центрів та спортивно-оздоровчих центрів.

За словами Олександра Шамоти, заборонити роботу цих закладів вони не можуть, але наполегливо просять, щоб їх керівництво віднеслося до ситуації з розумінням.

«У мене перше прохання до фітнес-клубів. Ми розуміємо, що закривати вас ми не можемо, тому ви працюєте у звичному режимі. Але це не відміняє можливості провадити дезінфекцію трішки більш в розширеному складі. Це мається на увазі бігові доріжки, інвентар для групових занять. Те саме стосується шаф для переодягання клієнтів».

Олександр Шамота зазначив, що вони розуміють, що це є певним навантаженням для власників закладів, але це потрібно робити для того, щоб не дати можливості вірусу шансів поширюватися. Тому проханням від міської ради є проводити дезінфекцію декілька разів на день хлоровмісними засобами.

«Зараз я звертаюся до вашого розуміння, бо тільки спільними зусиллями ми можемо не дати вірусу можливості масового ураження, у разі проникнення».

Заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Юрченко зазначила, що якщо можливо, то щоб було розроблено графік відвідування людей, щоб зменшити поки що кількість людей в фітнес-клубах.

Що стосується проведення нічних заходів в клубах, то також було прохання до адміністрацій обмежити їх роботу. Олександр Шамота зазначив, що міська рада зараз скасувала всі концерти (вчора був останній в «Листопаді»). Тому розважальні заклади, які працюють в нічний час, просили обмежити нічні заходи з великим скупченням людей. Не зважаючи на те, що Кабмін рекомендував скасовувати заходи понад 200 осіб, секретар міської ради зазначив, що і 100 осіб можуть бути одразу ураженими, якщо серед них будуть хворі.

«Малиніна і Вінника ми змогли перенести, тому я думаю, що і у вас є така можливість звести до мінімуму проведення таких заходів», – підсумував Шамота.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Іван Сватенко зазначив, що заборона на проведення масових заходів понад 200 осіб діє на всій території України до 3 квітня. Тому якщо такі заходи проводитимуться, і під час проведення буде поширена інфекція, то керівники цих заходів підпадають під кримінальну відповідальність.

«Це заклик до нашої свідомості. Ми всі від цього залежимо. Якщо ми зараз просто будемо вживати цих заходів, то ми можемо мати наслідки плачевні», – зазначила Тетяна Юрченко.

Керівництво ТРЦ «Екватор» поцікавилося, як саме їм потрібно контролювати кількість людей в ТРЦ, щоб присутніх було не більше 200. Олександр Шамота відповів, що зрозуміло, що в ТРЦ кількість людей неможливо обмежити, оскільки працюють торгові точки. Тому потрібно ретельно дезінфікувати та провітрювати приміщення. Але він прохав ввести якісь обмеження в роботу дитячого закладу, який розташований на території ТРЦ, та кінотеатру Multiplex.