На Полтавщині закриють всі заклади, крім аптек, продуктових магазинів і заправок (оновлено)

Від 17 березня Полтава посилить обмеження, пов’язані із загрозою розповсюдження коронавірусу.

Для цього усі заклади в місті, окрім аптек, заправок, продуктових крамниць мають тимчасово зупинити свою роботу. Також залишать працювати поштові відділення та вокзали. Відповідне рішення має ухвалити міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні оперативного штабу, який відбудеться 16 березня, о 16:00, повідомляє “Полтавщина”.

— Закриття закладів — наразі єдина міра, яка дає позитивні результати зі зниження захворюваності та розтягування її у часі. У нас не буде одночасно поступати велика кількість людей в лікувальні заклади і паралізувати їх, — вважає лікар-епідеміолог, завідуючий відділенням державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр» МОЗ України Андрій Байбарза.

Попередньо, обмеження триватиме до 3 квітня.

Оновлення.

Із заявою про закриття ряду закладів виступив голова Полтавської ОДА Синєгубов. Тож обмеження вводяться на всю область.

Працюємо на випередження, щоб не допустити ситуації, яка сталася в Китаї та Італії. Тому посилюємо на території всієї Полтавщини обмежувально-профілактичні заходи.

Закриваємо щонайменше на два тижні заклади сфери послуг. Залишаємо лікарні, аптеки, продуктові магазини, банки, АЗС, залізничні й автовокзали, поштові відділення. Максимально обмежимо публічні масові заходи. Офіційне рішення наш оперативний штаб затвердить найближчим часом.

Принагідно звертаюся до працедавців. За можливості переведіть своїх співробітників на віддалений режим роботи, зберігши їм усі гарантії й нинішній рівень заробітної платні.

Своєю чергою, Полтавська обласна державна адміністрація працюватиме дистанційно. Наради — у режимі онлайн. Залишаємо мінімально необхідну кількість персоналу. Я перебуватиму на робочу місці.

Ситуацію з коронавірусом тримаю під особистим контролем.

Будьте здорові.